Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jeszcze jeden sezon Pauliukouskayi w KSZO

Jeszcze jeden sezon Pauliukouskayi w KSZO

fot. Łukasz Krzywański

Na tę informację ostrowieccy kibice czekali najdłużej. Olga Pauliukouskaya, dla której będzie to czwarty sezon w KSZO, postanowiła przedłużyć kontrakt z klubem. W miniony weekend wraz z kadrą Białorusi występowała w towarzyskim turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas którego została mile wyróżniona przez władze miasta, klubu oraz przez rodzimą federację.

Dziękuję za wspaniałe wyróżnienia otrzymane od Prezydenta Miasta Ostrowiec Świętokrzyski, od Klubu KSZO, od Białoruskiej Federacji Piłki Siatkowej. Wsparcie jakie otrzymuję od Wszystkich z Państwa napędza mnie do dalszej pracy i gry – napisała następnie na swoim portalu społecznościowym.Niedzielny mecz pomiędzy Polską a Białorusią był dla białoruskiej libero szczególnym wydarzeniem, bowiem był to jej jubileuszowy występ w barwach narodowych. Zawodniczka nie kryła wzruszenia.  – Z głębi serca pragnę serdecznie podziękować za niezwykle ciepłe przyjęcie przed meczem Polska – Białoruś. To było dla mnie szczególne 150. spotkanie w pierwszej reprezentacji mojego kraju. I wy, drodzy kibice sprawiliście mi wiele radości i niezapomnianych chwil. Zawsze w moim sercu jest i będzie Polska oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Z dumą noszę koszulkę z logo KSZO, podobnie jak i reprezentacji swojego kraju – Białorusi – dodała.

Pomimo tego, że Olga Pauliukouskaya otrzymała kilka atrakcyjnych propozycji z klubów odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej, po konsultacji z managerem zdecydowała, że zostaje w Polsce. – Na stole menedżer położył przede mną dwa zagraniczne kontrakty. Jeden z klubu, który gra w Lidze Mistrzyń, a w nim pieniądze, jakich dotychczas nie miałam zagwarantowanych w kontraktach. Drugi z klubu, z pięknym miastem, słynącym z turystów. I ten klub jest w swoim kraju w ścisłej czołówce – powiedziała siatkarka w rozmowie z Dariuszem Kisielem dla ostrowiecka.pl.

Siatkarka przyznała, że zżyła się zarówno z Ostrowcem Św., jak i klubem KSZO. Ma tutaj swoje ulubione miejsca i wielu przyjaciół. Cieszy się, że ponownie będzie mogła założyć pomarańczowo-czarny trykot. – W nowym sezonie pragnę kontynuować przygodę z siatkówką w koszulce wspaniałego klubu jakim jest KSZO. I dalej grać w tak wspaniałym kraju jakim jest Polska, gdzie są najlepsi siatkarscy kibice na świecie – dodała.

Olgi Pauliukouskayi nie będzie z zespołem KSZO od początku przygotowań do nadchodzącego sezonu, ponieważ wraz z kadrą Białorusi weźmie udział w mistrzostwach Europy. Euro Volley rozpoczyna się 23 sierpnia i potrwa aż do 8 września. Będzie to jej ostatni reprezentacyjny turniej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved