Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jessica Rivero: Brakuje nam doświadczenia

Jessica Rivero: Brakuje nam doświadczenia

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Hiszpanii po pięciu latach nieco niespodziewanie powróciła do Atlas Areny, po tym jak zakończyła fazę grupową mistrzostw Europy na czwartym miejscu i awansowała dalej. Siatkarskie lwice znają łódzką halę, bowiem grały tutaj w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2014. Także wtedy w składzie kadry była Jessica Rivero. Również w niedzielny wieczór Polska pewnie 3:0 pokonała Hiszpanię. Z rozegranego turnieju zadowolona była zarówno mająca kubańskie korzenie przyjmująca, jak i trener Pasqual Saurin.

Kadra Hiszpanii niedzielnym wieczorem starała się zrobić wszystko, żeby nawiązać walkę z Polską. Podopiecznym Pasquala Saurina pomimo tego, że chwilami prezentowały naprawdę dobrą siatkówkę przede wszystkim zabrakło doświadczenia. – Moim zdaniem zagrałyśmy dobry mecz. Niestety zwłaszcza w końcówkach setów popełniałyśmy zbyt dużo błędów. Jestem jednak bardzo zadowolona, z tego co zrobiła drużyna i jaki turniej zagrała. Musimy pracować nad pewnymi rzeczami i nad pewnymi swoimi reakcjami w pewnych sytuacjach, ponieważ to młody zespół i brakuje nam doświadczenia. Zwłaszcza na takim poziomie rozgrywek. Bardzo się jednak cieszę. Teraz wracamy do pracy w klubach – mówiła przyjmująca hiszpańskiej kadry Jessica Rivero. – Czekają na nas w klubach. Niektóre wracają do Hiszpanii, a niektóre wyjeżdżają za granicę. Nie pozostaje nam nic innego jak pracować, pracować i jeszcze raz pracować pod kątem następnych sezonów – dodała.Dzięki powiększeniu ilości drużyn, które grają w mistrzostwach Europy szansę udziału dostały właśnie takie zespoły jak Hiszpania. Doceniają one okazję udziału i sprawdzenia się w starciach z najlepszymi. – Mamy dzięki temu turniejowi więcej doświadczenia. Bardziej wierzymy w swoje siły i myślę, że będziemy potrafiły jeszcze mocniej bić się o każdy punkt. Pokazywać też mocniejszym zespołom, że tak łatwo się nie poddamy nawet jeśli nie jesteśmy tak wysokie i nie mamy takich wartości fizycznych jak mocniejsze od nas drużyny – podsumowała Rivero.

Ze swoich podopiecznych zadowolony był również hiszpański trener Pasqual Saurin. – Myślę, że zagraliśmy całkiem dobry mecz. Moim siatkarkom niestety brakuje doświadczenia i pod presją, a także w bardziej napiętych momentach popełniają dużo niepotrzebnych błędów. Kiedy polski blok ustawiał się dobrze, nam bardzo ciężko było znaleźć sposób na zdobywanie punktów, dlatego też że mój zespół jest po prostu niższy. Dla nas takie mecze to bardzo ważne doświadczenie na przyszłość. Cieszę się też, że moje siatkarki mogły zagrać przed taką publicznością, bo większość cały czas gra w hiszpańskiej lidze i po prostu nie ma jak mieć do czynienia z taką widownią jak ta polska – podsumował po spotkaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved