Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jerzy Mróz: Zamierzamy zrobić wielkie show

Jerzy Mróz: Zamierzamy zrobić wielkie show

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W najbliższym czteroleciu chciałbym skupić się przede wszystkim na szkoleniu i dokształcaniu trenerów. Zależy mi bardzo, żeby z naszą młodzieżą pracowali najwyższej klasy fachowcy – mówi Jerzy Mróz, który w ostatnią sobotę w olsztyńskim Ratuszu został wybrany na Prezesem Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Funkcję tę pełni od 2008 roku.

Delegaci na zjazd nie mieli wątpliwości. Jerzy Mróz wygrał prawie jednogłośnie. Jeden głos był wstrzymujący się. Co zadecydowało o tak mocnym poparciu?Myślę, że moja dotychczasowa praca przemówiła do delegatów – powiedział Jerzy Mróz. – Warmińsko-Mazurskie jest jednym z nielicznych okręgów, który ma biuro i etatową pracownicę, która jest praktycznie dostępna dla naszego siatkarskiego środowiska przez 24 godziny na dobę. Wielką rolę przywiązujemy do szkolenia trenerów. Organizujemy bezpłatne kursy. Uczestnikom zapewniamy hotel i wyżywienie. Wykładowcami byli m.in. Zbigniew Krzyżanowski i Grzegorz Wagner. W najbliższym czteroleciu chcę położyć nacisk na tę formę działalności Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jerzy Mróz dodał, że w najbliższym czasie zamierza zatrudnić trenera gimnastyki sportowej, który uczyłby siatkarską młodzież sprawności bardzo potrzebnej w każdej dyscyplinie sportu. – W ostatnich latach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego organizowane były liczne imprezy młodzieżowe. Giżycko, Kętrzyn, Olecko i Szczytno sprawdziły się w roli gospodarzy. Mają dobre hale, odpowiednią bazę hotelową. Świetnie układa się współpraca z miejscowymi władzami samorządowymi – podkreślił Jerzy Mróz.

W czasie sobotniego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej wybrano czterech delegatów na Zjazd PZPS. Zostali nimi, poza Jerzym Mrozem, Maciej Dobrowolski, Michał Michalak i Paweł Papke.

Macieja i Pawła nie trzeba przedstawiać sympatykom siatkówki. Jeszcze nie tak dawno grali w czołowych klubach PlusLigi, a Papke przez lata był podporą reprezentacji Polski. Natomiast Michał Michałak zrobił bardzo dużo dla rozwoju i popularyzacji siatkówki w Ostródzie – podkreśla Jerzy Mróz.

Szef Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej od 2003 roku organizuje Memoriał Huberta Wagnera – od lat najważniejszy w świecie turniej towarzyski w siatkówce. W Polsce grały praktycznie wszystkie najlepsze zespoły świata z Brazylią, Rosją, Francją i Włochami. W tym roku, poza gospodarzami zobaczymy Argentynę, Iran i Tunezję. Wszystkie zespoły zagrają w igrzyskach w Tokio. – W czasie Memoriału w Krakowie chcemy zorganizować pożegnanie naszych siatkarskich olimpijczyków. Zamierzamy zrobić wielkie show – zakończył Jerzy Mróz.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved