Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jelena Blagojević: Jestem zaskoczona nową rolą

Jelena Blagojević: Jestem zaskoczona nową rolą

fot. legavolleyfemminile.it

Jelena Blagojević przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów i reprezentacji Serbii w sezonie 2017/2018 będzie kapitanem ekipy brązowych medalistek z Rzeszowa. 28-letnia zawodniczka wierzy, że jej nowy zespół stać będzie na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Jakie były okoliczności pani transferu do Developresu? Podobno już w trakcie ubiegłego sezonu włodarze rzeszowskiego klubu widzieli panią w składzie na kolejne rozgrywki.Jelena Blagojević:Rzeczywiście, już na około miesiąc przed zakończeniem sezonu otrzymałam wstępną propozycję gry w Developresie. Później rozmawiałam z trenerem Lorenzo Micellim i to w głównej mierze on przekonał mnie do transferu do Rzeszowa. Nie ukrywam, że bardzo cenię sobie włoską szkołę siatkówki. Spędziłam dużo czasu w lidze włoskiej, dlatego osoba trenera była dla mnie czynnikiem motywującym do przejścia do Developresu. Poza tym podoba mi się ten klub. Słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii, chociażby od mojej świetnej koleżanki – Adeli Helić. Dlatego z chęcią przystałam na propozycję klubu i cieszę się, że będę grała w Rzeszowie.

Pewnie liczyła też pani na to, że w Developresie będzie pani miała znacznie więcej okazji do gry niż w Chemiku Police.

– Na pewno tak. W Policach zbudowano bardzo mocny zespół złożony z czternastu zawodniczek, które mogły grać. W trakcie rozgrywek nie grałam może zbyt wiele, ale za każdym razem kiedy dostawałem taką szansę, to dawałam z siebie wszystko. W tym sezonie chciałabym grać w większym wymiarze, ale nie żałuję też gry w Policach, bo miałam okazję grać i trenować ze świetnymi dziewczynami. W Rzeszowie pewnie będę miała większe szanse na regularną grę, ale na końcu liczy się wynik drużyny. Jeśli nasz zespół będzie wygrywał, to nie ma znaczenia, kto będzie grał więcej, a kto mniej.

Trener Lorenzo Micelli mocno liczy na pani doświadczenie i umiejętności techniczne, zwłaszcza w przyjęciu i w obronie. To, że została pani powierzona funkcja kapitana zespołu, też świadczy o tym, że powinna pani pełnić kluczową rolę w drużynie.

– Przyjęcie i obrona to moje najmocniejsze elementy, w których czuję się naprawdę dobrze. Dla naszej drużyny bardzo ważne będzie utrzymanie dobrego poziomu gry w przyjęciu. Pewnie ciężar gry w ataku będzie spoczywał na innych dziewczynach, ale ja też mogę je wesprzeć. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego sezonu i niezmiernie cieszę się na myśl gry w Developresie. Już nie mogę się doczekać przyjazdu do Rzeszowa. Mam nadzieję, że to będą dla nas bardzo udane rozgrywki.

A jak zareagowała pani na wiadomość o wyborze na kapitana drużyny?

– Byłam trochę zaskoczona, ponieważ to będzie dopiero mój pierwszy sezon w Developresie. Z drugiej strony mam już trochę doświadczenia z pełnienia funkcji kapitana chociażby w lidze tureckiej i włoskiej. Jestem więc szczęśliwa i dumna, że będę takim reprezentantem naszej drużyny. Mocno liczę na to, że rozegramy bardzo dobry sezon, że w naszej drużynie będzie panowała świetna atmosfera i że zaowocuje to satysfakcjonującymi nas wszystkich wynikami.

Jak zapamiętała pani Developres SkyRes w poprzednim sezonie?

– Najbardziej zapadł mi w pamięci półfinał Chemika Police z Developresem w turnieju finałowym o Puchar Polski. To był dobry mecz, w którym Developres bardzo mocno dał się nam we znaki i pokazał swoje atuty. Dziewczyny z Rzeszowa sprawiły nam wtedy naprawdę dużo problemów i już do końca rozgrywek wszyscy musieli się z nimi liczyć.

*więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved