Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jelena Blagojević: Ważne było, aby ten mecz wygrać

Jelena Blagojević: Ważne było, aby ten mecz wygrać

– O tym, czy awansujesz do kolejnej rundy, czy odpadasz, decyduje tylko jeden mecz, więc bardzo istotne było to, aby wygrać. Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze i tak też wyglądała nasza gra w dwóch pierwszych setach. W trzeciej partii przegrywaliśmy kilkoma punktami, ponieważ straciłyśmy troszkę koncentrację – powiedziała po wygranej 3:0 w 1/8 finału Pucharu Polski Jelena Blagojević, przyjmująca Chemika Police.

To Chemik Police zagra w 1/4 finału Pucharu Polski. Mecz z ŁKS-em Łódź w pełni kontrolowałyście i byłyście zespołem zdecydowanie lepszym.

Jelena Blagojević: – To był dla nas bardzo ważny mecz. O tym, czy awansujesz do kolejnej rundy, czy odpadasz, decyduje tylko jeden mecz, więc bardzo istotne było to, aby wygrać. Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze i tak też wyglądała nasza gra w dwóch pierwszych setach. W trzeciej partii przegrywaliśmy kilkoma punktami, ponieważ straciłyśmy troszkę koncentrację, co na pewno nie jest dobre. Ważne jednak, że przegrywając sześcioma punktami, wróciłyśmy do gry i wygrałyśmy tego trzeciego seta. Teraz mamy dwa dni na przygotowanie się do następnego meczu, z Developresem Rzeszów, który oczywiście chcemy wygrać.Trener Jakub Głuszak dał szansę zaprezentowania się na boisku praktycznie wszystkim zawodniczkom, co na pewno jest pozytywną rzeczą.

– Szansę pokazania się na boisku dostały wszystkie zawodniczki i to na pewno jest fajne i dobre. Mamy dobry zespół i każda z zawodniczek wnosi do drużyny wysoką jakość gry i może pomóc Chemikowi Police. Ja osobiście się cieszę, że dostałam szansę i oczywiście z tego, że wygrałyśmy i jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski.

W tym trzecim secie to twoja postawa w polu serwisowym pozwoliła odmienić losy tej partii i zakończyć mecz w trzech setach.

– Wiedziałyśmy, że potrzebujemy punktów, aby powrócić i potem kontynuować naszą grę. Mnie na szczęście się udało dobrze zaserwować i tym samym zespół zaczął grać lepiej i zakończyłyśmy spotkanie w trzech setach.

W sobotę czeka was kolejne spotkanie, tym razem ligowe z Developresem Rzeszów. Czego się spodziewasz po tym meczu?

– W sobotę liczę oczywiście na zwycięstwo, naszym celem jest wygrywać każdy mecz, a może pobijemy rekord meczów bez porażki. (uśmiech) Teraz Developres przyjeżdża do nas, ale pamiętamy, że pierwszy mecz z tą drużyną był dla nas bardzo ciężki. Wygrałyśmy w Rzeszowie dopiero 3:2.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved