Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Rywalki grają inną siatkówkę

Jelena Blagojević: Rywalki grają inną siatkówkę

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów miały w środę niełatwą przeprawę w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Podopieczne Stephana Antigi prowadziły wyrównany bój z ASPTT Mulhouse, dopiero w tie-breaku przechylając szale zwycięstwa na swoją korzyść. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Rywalki grają inną siatkówkę niż ta, jaką gramy w polskiej lidze – powiedziała po meczu Jelena Blagojević.

Wydawało się, że siatkarki z Rzeszowa są wyraźnymi faworytkami starcia z francuskim zespołem. Mecz zweryfikował jednak te założenia, gdyż ostatecznie rzeszowianki wygrały mecz dopiero w piątym secie, co nie stawia ich w najlepszej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem. – Nie było to łatwe spotkanie. Miałyśmy do niego fajne przygotowanie, gdyż zmierzyłyśmy się z Policami, Budowlanymi i ostatnio z Bielskiem. Nasz przeciwnik zagrał bardzo dobrze w obronie. Za dwa tygodnie będzie pewnie tak samo, więc dobrze, że udało się to wyciągnąć – tak spotkanie oceniła Anna Kaczmar.W podobnym tonie wypowiedziała się Jelena Blagojević. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Rywalki grają inną siatkówkę niż ta, jaką gramy w polskiej lidze. W drugim i czwartym secie prowadziłyśmy, ale w drużynie wkradło się rozluźnienie, dlatego przegrałyśmy partie. Na końcu najważniejsze, że wygrałyśmy. Cieszę się, że zespół pokazał charakter – stwierdziła przyjmująca.

Mecz pozytywnie oceniły również siatkarki klubu z Mulhouse, które w drugim pojedynku będą zamierzały wykorzystać atut własnej hali. – Zagrałyśmy na podobnym poziomie, co przeciwniczki. Myślę, że zrobiłyśmy dobrą robotę. We Francji mamy własną publikę oraz przyjaciół, dlatego będziemy chciały wygrać. Podejmiemy walkę i na pewno będzie emocjonująco – rzekła Indy Baijens. – Dwa lata temu grałyśmy już z Rzeszowem. Jest tu super atmosfera i kibice. Był to na pewno interesujący mecz. Ekipy walczyły do ostatniej piłki – dodała od siebie Olga Trach.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved