Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Postaramy się pokazać naszą najlepszą siatkówkę

Jelena Blagojević: Postaramy się pokazać naszą najlepszą siatkówkę

fot. Sylwia Lis

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dwukrotnie pokonały Branik Maribor i awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. – Mecz w Mariborze był rzeczywiście bardzo zacięty. Pierwsze trzy sety były rozgrywane na przewagi, a Słowenki cały czas mocno walczyły. Było nam ciężko o korzystny wynik, ale po wywiezieniu kompletu punktów z Mariboru powiedziałyśmy sobie, że w Rzeszowie musimy dokończyć dzieła i przede wszystkim wygrać dwa sety – mówiła po zwycięstwie w Rzeszowie kapitan zespołu, Jelena Blagojević.

Osiągnęłyście pierwszy cel na ten sezon, czyli awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Dwumecz z Novą KBM Branik Maribor nie był jednak spacerkiem, zwłaszcza pierwsze spotkanie w Słowenii…Jelena Blagojević: – Mecz w Mariborze był rzeczywiście bardzo zacięty. Pierwsze trzy sety były rozgrywane na przewagi, a Słowenki cały czas mocno walczyły. Było nam ciężko o korzystny wynik, ale po wywiezieniu kompletu punktów z Mariboru powiedziałyśmy sobie, że w Rzeszowie musimy dokończyć dzieła i przede wszystkim wygrać dwa sety, które dadzą nam już awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Później mogłyśmy sobie pozwolić na większy relaks. Jesteśmy szczęśliwe, że udało nam się zrobić ten pierwszy duży krok w tym sezonie, czyli znaleźć się w gronie szesnastu zespołów walczących w Lidze Mistrzyń. Od początku mówiłam, że nasz klub i miasto Rzeszów zasługują na to, żeby grać w tych prestiżowych rozgrywkach. Jestem dumna, że udało nam się to zrealizować.

Czy ma pani jakieś specjalne życzenia co do rywalek przed losowaniem, które odbędzie się 17 listopada w Moskwie?

– Nie będzie nam łatwo o wylosowanie zespołów, które będą w naszym zasięgu, bo jak już wspomniałam, w Lidze Mistrzyń grają przede wszystkim bardzo mocne drużyny z gwiazdami światowej siatkówki. Naszym zadaniem będzie jednak walka i radość z gry w tych rozgrywkach. Oczywiście życzyłabym sobie, żebyśmy znalazły się w grupie z drużyną z Serbii, ale niezależnie od tego, na kogo trafimy, postaramy się pokazać naszą najlepszą siatkówkę. Naszym celem w każdym meczu, jaki rozgrywamy, jest walka o zwycięstwo, choć zdajemy sobie sprawę, że w Lidze Mistrzyń możemy trafić na bardzo mocne kluby. Najbardziej cieszy mnie to, że klub, miasto i kibice będą mogli cieszyć się z naszej gry w tych rozgrywkach, zwłaszcza że w tym sezonie w Lidze Mistrzów nie zagra Asseco Resovia. Mam nadzieję, że na nasze mecze będzie przychodziło coraz więcej fanów. Myślę, że nasz zespół zasługuje na to, żeby grać przed coraz liczniejszą publicznością.

Już w środę zmierzycie się z Budowlanymi Łódź, aktualnymi wicemistrzyniami Polski aspirującymi również w tym roku do gry w finale.

– To będzie dla nas bardzo ważne spotkanie, które rozegramy u siebie, więc szczególnie będzie nam zależało na zwycięstwie. Ten mecz pokaże nam, na jakim poziomie jesteśmy teraz, jeśli chodzi o naszą dyspozycję. Budowlani to bardzo dobry zespół z mocnymi zawodniczkami. Myślę jednak, że bardzo wiele zależy przede wszystkim od naszej postawy i poziomu naszej gry. Jeśli będziemy walczyć tak mocno, jak w meczu z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała, to powinno być dobrze. Nie możemy sobie z kolei pozwolić na tak słabą grę, jak w pojedynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Musimy cały czas walczyć i wtedy będzie nam łatwiej o korzystny wynik. Mam nadzieję, że do meczu z Budowlanymi przystąpimy z maksymalną koncentracją i zgarniemy jak największą ilość punktów, które są nam teraz bardzo potrzebne, szczególnie z rywalkami z czołówki tabeli.

 

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved