Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Najważniejszy jest wynik końcowy

Jelena Blagojević: Najważniejszy jest wynik końcowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dla naszego zespołu niezwykle ważne jest również rozgrywanie takich spotkań jak to ze względu na poziom przeciwnika – mówiła po spotkaniu z ASPTT Mulhouse kapitan rzeszowskiej drużyny, Jelena Blagojević. – Mimo przegranej pokazałyśmy wiele dobrych rzeczy. Pozytywem jest to, że teraz jasno widzimy, nad czym musimy popracować – zaznaczyła, siatkarka francuskiej drużyny Hayley Spelman.

Siatkarki Developresu Rzeszów świetnie rozpoczęły fazę grupową Ligi Mistrzyń, pokonując we własnej hali ASPTT Mulhouse 3:1. – Czujemy się wspaniale. To był pierwszy mecz naszego klubu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, a my uhonorowałyśmy ten debiut wygraną. Oczywiście nasza gra nie wyglądała cały czas dobrze, zwłaszcza w drugiej partii, ale najważniejszy jest wynik końcowy 3:1 dla nas. Dla naszego zespołu niezwykle ważne jest również rozgrywanie takich spotkań jak to ze względu na poziom przeciwnika – mówiła po spotkaniu kapitan rzeszowskiej drużyny, Jelena Blagojević.– Teraz wracamy do rozgrywek ligowych i musimy się skupić na sobotnim meczu z Budowlanymi Toruń, bowiem ten zespół może się okazać groźny. Musimy walczyć i zagrać dobre spotkanie, by pozostać w czołowej czwórce. Mamy dwa dni na przygotowanie się do tego meczu i jestem przekonana, że jesteśmy w stanie go wygrać, zwłaszcza biorąc pod uwagę świetną atmosferę, jaką mamy teraz w zespole – dodała przyjmująca Developresu.

– Wasz zespół jest świetny – przyznała Amerykanka Hayley Spelman. Według siatkarki ASPTT Mulhouse przegrany pierwszy mecz nie wpłynie pozytywnie na zespół, jednak należy zawsze szukać pozytywów. – Mimo przegranej pokazałyśmy wiele dobrych rzeczy. Pozytywem jest to, że teraz jasno widzimy, nad czym musimy popracować – zaznaczyła. Drugi set należał zdecydowanie do ekipy z Francji, która jednak nie była w stanie pójść za ciosem i powtórzyć sukcesu w kolejnych partiach. – W drugim secie wiele akcji miałyśmy po swojej stronie, był w nas duch walki, co bardzo nam pomogło.

26-latka przyznaje, że podstawą dla drużyny po tej przegranej będzie odbudowa pewności siebie. – Musimy uwierzyć w siebie, uwierzyć, że jesteśmy w stanie wiele zdziałać – twierdzi Spelman. Podobnie jak drużyna z Rzeszowa, również ASPTT Mulhouse VB wraca do meczów ligowych już w sobotę. W ramach francuskiej Pro A panie zmierzą się z zespołem Le Cannet. – Nie możemy skupiać się na przegranej, skoro czeka nas kolejne spotkanie ligowe. Musimy dać odpocząć naszym ciałom i umysłom i skupić się na tym, by zwyciężyć w sobotę – zakończyła Hayley Spelman.

źródło: cev.lu, developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved