Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jelena Blagojević: Mam nadzieję, że spotkamy się z Chemikiem w finale

Jelena Blagojević: Mam nadzieję, że spotkamy się z Chemikiem w finale

fot. Łukasz Krzywański

Developres SkyRes Rzeszów nie zdobył Pucharu Polski. Poległ również w europejskich rozgrywkach. Rzeszowiankom została ostatnia szansa na trofeum w tym roku – zwycięstwo w lidze. Kapitan podkarpackiego zespołu ma nadzieję, że w finale spotka się ponownie z Chemikiem Police i jej zespół będzie miał okazję zrewanżować się policzankom za pucharową porażkę. 

Żeby tak się stało, najpierw rzeszowianki muszą uporać się w ćwierćfinale z BKS-em Stal Bielsko-Biała, a następnie wygrać półfinał, w którym spotkają się z ŁKS-em Commercecon Łódź lub Pałacem Bydgoszcz. Jelena Blagojević nie lekceważy najbliższego rywala. – Teraz skupiamy się już tylko na sobotnim meczu z Zespół z Bielska potrafi sprawiać problemy i mamy za sobą ciężką przeprawę z nimi w lidze. To jest dobry zespół i czeka nas z nimi dużo walki.Developres SkyRes pokazał się w Nysie z bardzo dobrej strony. W finale z Grupą Azoty Chemikiem Police byłyście bardzo blisko sukcesu, ale czegoś jednak zabrakło. Przede wszystkim większego wsparcia w ataku ze strony środkowych?

Jelena Blagojević: Taką miałyśmy taktykę. Uważam jednak, że grałyśmy dobrze. Wszystkie dałyśmy z siebie sto procent. Dziewczyny, które wchodziły z ławki rezerwowych też dały z siebie dużo dobrego, nawet jeśli była to tylko zagrywka. Nie jest jednak łatwo wejść w trakcie meczu tylko na serwis i zagrać asa, a u nas były takie sytuacje. Ciężko jest pogodzić się z porażką. Musimy być jednak dumne ze swojej postawy na boisku. Nie chcę być arogancka, ale uważam, że do pewnego momentu grałyśmy lepiej niż Chemik. Miałyśmy wszystko w swoich rękach, ale kluczowe znaczenie miała końcówka czwartego seta, kiedy nie wykorzystałyśmy prowadzenia 18:16. Gdzieś uciekła nam jedna piłka bezpośrednio z zagrywki i na chwilę straciłyśmy koncentrację. Jestem jednak dumna z gry naszego zespołu tym bardziej, że Chemik to Chemik. One są zawsze faworytkami. To o tym zespole zwykle najwięcej się mówi, ale my też zasługujemy na słowa uznania, bo pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony.

W tym sezonie wasza rywalizacja z Chemikiem jest jeszcze bardziej zacięta niż w poprzednich. Gdyby doszło to takiego finału rozgrywek, to emocje byłyby ma pewno gwarantowane.

Mam nadzieję, że oba zespoły spotkają się w finale. Już runda zasadnicza pokazała, że są to drużyny na wyrównanym poziomie, które przez cały sezon grają bardzo dobrze. Najpierw musimy się jednak skupić na tym, żeby znaleźć się w finale. W tym momencie najważniejsze są mecze z Bielskiem, aby awansować dalej i krok po kroku robić swoje.

Czy porażka w Pucharze Polski nie podetnie wam skrzydeł, czy wręcz przeciwnie – wywoła jeszcze większą sportową złość i determinację, żeby powalczyć o duży sukces na koniec sezonu?

Na pewno nasze samopoczucie bezpośrednio po porażce nie jest najlepsze, ale to jest normalne. Moim zdaniem naprawdę zagrałyśmy bardzo dobry mecz. Myślę, że nic nam nie uciekło jeśli chodzi o naszą formę. Straciłyśmy na pewno dużą szansę na wygranie Pucharu, ale nie możemy być negatywnie nastawione. Trzeba przetrawić porażkę i dać z siebie jeszcze więcej na kolejnych treningach i meczach.

Teraz rozgrywki ligowe trochę zwalniają tempo, bo najbliższe mecze będziecie rozgrywały tylko raz na tydzień, a nie co trzy dni. W odróżnieniu do poprzedniego sezonu nie będziecie z góry czekały na rywala w półfinale. To chyba jednak lepiej, żeby być w rytmie meczowym?

– System rozgrywania rundy play-off jest w tym roku inny. Niezależnie od tego jaki on by nie był, to musimy się do niego dostosować. Teraz skupiamy się już tylko na sobotnim meczu z zespołem z Bielska, który potrafi sprawiać problemy i mamy za sobą ciężką przeprawę z nimi w lidze. To jest dobry zespół i czeka nas z nimi dużo walki.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved