Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jelena Blagojević: Myślę, że zagrałyśmy lepiej od Chemika

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Ogólnie troszeczkę zabrakło, zrobiłyśmy jeden błąd więcej. Uważam jednak, że grałyśmy bardzo dobrą siatkówkę i powinniśmy być dumne z tego, jak się prezentowałyśmy. Myślę, że zagrałyśmy lepiej od Chemika, ale szacunek też dla nich. Pokazałyśmy siatkówkę na bardzo wysokim poziomie – przyznała przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów, Jelena Blagojević po przegranym finale Pucharu Polski. Podopieczne Stephane’a Antigi uległy Chemikowi Police po tie-breaku.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów świetnie radziły sobie w finale Pucharu Polski. Wygrywały 2:1, w czwartym secie też do pewnego momentu boiskowe wydarzenia podążały w dobrym dla rzeszowianek kierunku. Zawodniczki Chemika Police zdołały jednak odrobić kilkupunktową stratę i wygrały tego seta. W tie-breaku to także ekipa z województwa zachodniopomorskiego okazała się lepsza. – W czwartym secie cały czas prowadziliśmy i później wpadł ten jeden as, który zrobił różnicę. Ogólnie troszeczkę zabrakło, zrobiłyśmy jeden błąd więcej. Uważam jednak, że grałyśmy bardzo dobrą siatkówkę i powinniśmy być dumne z tego, jak się prezentowałyśmy. Myślę, że zagrałyśmy lepiej od Chemika, ale szacunek też dla nich. Pokazałyśmy siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Po prostu się nie udało i taki jest sport. Jeśli nie wykorzysta się szansy to później cały czas się musi biegać za nią – powiedziała siatkarka.W trakcie tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów dwukrotnie zmierzył się Chemikiem Police. W pierwszym meczu lepsza okazała się ekipa z województwa zachodniopomorskiego, jednak w rewanżu triumfowały rzeszowianki. – Myślę, że Chemik miał na sobie presję. Trener cały czas zmieniał tam zawodniczki. Martyna Grajber, która nie znalazła się w wyjściowym składzie, rozpoczęła piątego seta, a pierwsza gwiazda, Kubanka, nie skończyła spotkania. Graliśmy bardzo dobrze i mieliśmy mecz w rękach. Musimy być dumne z siebie, po prostu zrobiliśmy fajną robotę – stwierdziła Serbka.

Na przestrzeni całego meczu podopieczne Ferhata Akbasa zaprezentowały się lepiej w przyjęciu oraz w ofensywie, z kolei rzeszowianki były skuteczniejsze w bloku. – Puchar jest takim turniejem, w którym wszystko mogło się zdarzyć. W sobotę graliśmy z ciężkim przeciwnikiem bardzo dobrą siatkówkę. W niedzielę też tak było, jestem tego pewna. Przegrałyśmy 13:15. W finale mistrzostw Europy było podobnie. Turczynki prowadziły wtedy cały czas, ale to my ostatecznie wygrałyśmy. Jeden moment zmienia wszystko. Mam nadzieję, że w przyszłości zrobimy ten krok więcej i przywieziemy ten puchar do Rzeszowa – zapowiedziała zawodniczka. Siatkarki Developresu zostały jednak docenione za swój występ i otrzymały wiele nagród indywidualnych. – Naprawdę nie chcę być arogancka. Szacunek dla Chemika. Myślę jednak, że grałyśmy lepiej niż one. Tam trener szukał cały czas zmiany. My walczyłyśmy bardzo ciężko, także myślę, że prezentowałyśmy się bardzo dobrze i to jest jedna wielka nagroda dla nas – zakończyła Jelena Blagojević.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved