Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Musimy skupić się na naszej lidze

Jelena Blagojević: Musimy skupić się na naszej lidze

fot. Sylwia Lis

Siatkarki Developresu Rzeszów w przedostatnim swoim spotkaniu w rozgrywkach tegorocznej Ligi Mistrzyń musiały uznać wyższość liderek tabeli grupy. Rzeszowianki z trzeba zdobytymi do tej pory punktami zamykają to zestawienie. – To był pierwszy raz, gdy nasz zespół zagrał w Lidze Mistrzyń i jesteśmy zadowolone, ponieważ dużo się nauczyłyśmy z tego doświadczenia – powiedziała po meczu w Rumunii kapitan rzeszowskiej ekipy, Jelena Blagojević.

CS Volei Alba Blaj pewnie przewodzi w tabeli swojej grupy, a nad drugim Volero ma cztery punkty straty. Rumunki z zespołem z Zurychu zmierzą się w ostatnim grupowym starciu, ale mogą być spokojne – pozycji lidera na zakończenie tej fazy Ligi Mistrzyń nikt im już nie zabierze. W osiągnięciu tego celu pomogła ostatnia wygrana – w meczu z Developresem Rzeszów. – To zarówno dla nas, jak i dla rumuńskiej siatkówki także bardzo ważny wieczór. Mamy na koncie pięć zwycięstw w pięciu meczach. Uważam, że zasługujemy za to na szacunek, mimo że wiem, iż niektórzy ludzie mogliby powiedzieć, że mieliśmy łatwą grupę. Jednak wcale tak nie było. Graliśmy co trzy dni, z kontuzjami w zespole i nigdy w tych zmaganiach nie jest za łatwo. Nie mogę do końca cieszyć się tym wynikiem, gdyż straciliśmy bardzo dobrą zawodniczkę Marinę Vujović, która jest bardzo ważna dla drużyny i jej gry. Pokazaliśmy charakter i jestem dumny z mojego zespołu. W przyszłym tygodniu pojedziemy do Zurychu, by zagrać naszą najlepszą siatkówkę, pomimo że mamy świadomość pewnego pierwszego miejsca w grupie. Chcemy szanować tę rywalizację. Będziemy mieć trudną misję w kolejnej rundzie, ponieważ wiemy, jak silni są rywale i jak trudne będą dla nas zmagania – podsumował Darko Zakoć, szkoleniowiec CSM Volei Alba Blaj. – Nie mogę powiedzieć, że było łatwo osiągnąć ten wynik, ponieważ musiałyśmy zagrać przeciwko trudnym rywalkom, ale poradziłyśmy sobie w tej sytuacji i zakończymy rundę na pierwszym miejscu. Ten rezultat jest tym ważniejszy w kontekście kontuzji Mariny Vujović, a to ostatnie zwycięstwo było bardzo ważne. Nie mam drużyny, z którą chciałabym spotkać się w kolejnym etapie, chcę po prostu awansować dalej w rozgrywkach – stwierdziła Adina Salaoru, kapitan drużyny z Rumunii. W jej zespole świetnie zaprezentowała się Ana Abel Cleger, która zdobyła dla swojej drużyny 29 punktów.Zespół z Rzeszowa na awans do kolejnej rundy nie miał już szans, ale w Rumunii zaprezentował się z dobrej strony, notując na swoim koncie kolejne doświadczenia, które mają procentować w przyszłości. – Dla nas był to jak na razie najlepszy mecz, zwłaszcza dla dziewczyn, które nie miały do tej pory wielu okazji do gry. Musimy przygotować się do kolejnych meczów w naszej rodzimej lidze, a najbliższy już w sobotę, w którym chcemy wygrać. Staraliśmy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Mogę powiedzieć, że były w naszej grze dobre aspekty, ale te złe rzeczy również – powiedział Lorenzo Micelli.

W pierwszym spotkaniu obu ekip rzeszowianki nawiązały w miarę wyrównaną walkę jedynie w drugim secie, przegrywając ją w końcówce. W rewanżu sytuacja była już trochę lepsza, a podopiecznym Lorenzo Micellego udało się urwać rywalkom seta. – Wiedziałyśmy, że nie mamy żadnych szans na awans do kolejnej rundy, więc dla nas ten mecz był dobrym treningiem, zwłaszcza grając przeciwko tak dobrej drużynie. Myślę, że zagrałyśmy lepiej, niż miało to miejsce w pierwszym meczu rozgrywanym w Rzeszowie. CSM Volei Alba Blaj to dobry zespół i pokazał to już w Polsce. Wygrałyśmy seta i wywarłyśmy na rywalkach presję, ale one pokazały charakter i wygrały. Patrząc na to ogólnie, uważam, że zagrałyśmy dobrze i teraz musimy skupić się na naszej lidze. To był pierwszy raz, gdy nasz zespół zagrał w Lidze Mistrzyń i jesteśmy zadowolone, ponieważ dużo się nauczyłyśmy z tego doświadczenia – podsumowała Jelena Blagojević.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved