Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jegor Kliuka: Po tej przerwie nasza gra będzie lepsza

Jegor Kliuka: Po tej przerwie nasza gra będzie lepsza

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przełożenie tej imprezy jest dobrą decyzją. Zgromadziliby się na niej ludzie z całego świata, a to byłoby teraz bardzo niebezpieczne. Cieszę się, że władze MKOL-u nie odwołały igrzysk, tylko przełożyły je na następny rok – mówi reprezentant Rosji i przyjmujący Fakieła Nowy Urengoj, Jegor Kliuka.

Rosyjska Federacja Siatkarska w ubiegły piątek zdecydowała o zawieszeniu rozgrywek Superligi w związku z epidemią koronawirusa. Nie wiadomo, czy sezon zostanie wznowiony. Jegor Kliuka, zawodnik Fakieła Nowy Urengoj na dalsze informacje w tej sprawie oczekuje w gronie rodzinnym. – Jestem teraz w domu na Białorusi, skorzystałem z możliwości, by zobaczyć się z rodziną – mówi siatkarz. Przyznaje też, że stara się spędzać ten czas aktywnie – Dbam o kondycję, ale tylko na siłowni, gdyż znalezienie tu boiska do siatkówki, by trochę potrenować jest problematyczne – dodaje.Kliuka, reprezentant Rosji, popiera też decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który poinformował w środę o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Przyjmujący był ważnym ogniwem swojego kraju w walce o kwalifikację olimpijską. Prawo do gry w igrzyskach Sborna wywalczyła ubiegłego lata podczas turnieju w Sankt Petersburgu. – Przełożenie tej imprezy jest dobrą decyzją. Zgromadziliby się na niej ludzie z całego świata, a to byłoby teraz bardzo niebezpieczne. Cieszę się, że władze MKOL-u nie odwołały igrzysk, tylko przełożyły je na następny rok. Uważam, że mamy dzięki temu szansę lepiej przygotować się do tego turnieju, wyleczyć kontuzje – skomentuje sprawę zawodnik.

Pomimo panującej na świecie trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa 24-latek stara się myśleć pozytywnie. – Musimy wierzyć w to, że ten czas izolacji, który spędzamy w domach, z dala od siatkówki, przyniesie pozytywne rezultaty. Myślę, że wkrótce sytuacja zacznie się poprawiać, więc nie powinniśmy panikować i się zamartwiać.  To dla nas czas na odpoczynek i regenerację, podleczenie urazów, również z psychologicznego punktu widzenia. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do pracy i codzienności, którą znamy. Jestem też pewien, że po tej przerwie nasza gra będzie lepsza i piękniejsza – kończy Jegor Kliuka.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved