Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jędrzej Maćkowiak: Z pokorą podchodzę do tego sezonu

Jędrzej Maćkowiak: Z pokorą podchodzę do tego sezonu

fot. Karolina Bąkowicz

Gwardia Wrocław w inaugurującym meczu KRISPOL I ligi mężczyzn zagra na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Składy obu drużyn znacząco się zmieniły w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nową twarzą we wrocławskim zespole jest Jędrzej Maćkowiak. – Jesteśmy mieszanką doświadczenia i młodości. Często taki zestaw daje pozytywne wyniki. Mamy starszych zawodników, którzy dzielą się doświadczeniem z młodymi, którzy chcą tych starych wygryźć ze składu. Dzięki temu każdy jest zmotywowany do pracy bo wiadomo, że każdy z nas chce grać – mówi środkowy Gwardzistów.

Za waszą drużyną kilka tygodni przygotowań do gry w KRISPOL I lidze mężczyzn. Jesteście gotowi do gry?Jędrzej Maćkowiak:Fizycznie uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy na siłowni i w terenie, a na hali pracowaliśmy nad udoskonaleniem techniki.

Jesteście zadowoleni z przygotowań i rozegranych sparingów?

– Myślę, że wszyscy zawodnicy są zadowoleni z okresu przygotowawczego. Nie ma w zespole żadnych kontuzji. Mamy bardzo dobrego fizjoterapeutę, który dba o to, żebyśmy byli w pełni gotowi do treningów. Co do samych sparingów wiem, że ciężko być optymistą, gdy nie udało się pokonać żadnego z przeciwników w grze kontrolnej. Jednak doświadczenie mi podpowiada, że sparingi są po to, żeby eksperymentować ze składem, z różnymi zagraniami i taktyką. Chodzi o to, aby zobaczyć nad czym trzeba popracować, a co wychodzi nam całkiem nieźle i później to wykorzystać. Porażki są wpisane w okres przygotowawczy. To pozwala również ocenić nad czym, należy jeszcze popracować i jakich błędów uniknąć.

Oceniając waszą drużynę, muszę przyznać że zbudowano we Wrocławiu ciekawy zespół, który w przyszłości za cel ma awans do PlusLigi.

– Jesteśmy mieszanką doświadczenia i młodości. Często taki zestaw daje pozytywne wyniki. Mamy starszych zawodników, którzy dzielą się doświadczeniem z młodymi, którzy chcą tych starych wygryźć ze składu. Dzięki temu każdy jest zmotywowany do pracy bo wiadomo, że każdy z nas chce grać. Mamy kilka znanych nazwisk w drużynie, ale koniec końców tak jak wspomniałem, jesteśmy drużyną i traci znaczenie, kto ma jakie nazwisko na plecach, czy jakiś wcześniej zdobyty sukces. Teraz jesteśmy w tym miejscu, jakim jesteśmy i pracujemy na obecną drużynę i w obecnym sezonie. Trzeba robić co w swojej mocy, żeby grać jak najlepiej i dać drużynie jak najwyższe miejsce.

Zamienił pan UKS Mickiewicz Kluczbork na Gwardię Wrocław. Jak pan odnajduje się w nowym klubie?

– Czuje się świetnie. Wrocław to piękne miasto. Jest gdzie pójść i co zwiedzać. Cieszę się tym bardziej, bo jest ze mną moja rodzina. A to daje mi dodatkową motywację do pracy. W Gwardii Wrocław pracują ludzie, którzy chcą dla tego zespołu jak najlepiej, począwszy od nas zawodników poprzez trenerów, cały sztab, działaczy i sponsorów. To daje też niesamowitego kopniaka i motywację, żeby być coraz lepszym. Co do Kluczborka to zeszły sezon był dla mnie bardzo ciężki i na szczęście jest już za mną. Teraz jest teraz i staram się pracować jak najlepiej dla Gwardii Wrocław.

Wrocławski klub otwarcie mówi, że w najbliższych dwóch latach będzie chciał awansować do PlusLigi. Jaki cel przyświeca wam w tym sezonie?

– Chcemy awansować do fazy play-off i zająć w niej jak najwyższe miejsce. Zespół jest w większości nowy i potrzeba czasu, żeby się „dotrzeć”. Z pokorą podchodzę do tego sezonu i wierzę, że damy naszym kibicom dużo powodów do radości.

Waszym pierwszym przeciwnikiem będzie MCKiS Jaworzno. Ten zespół zmienił się dość znacząco w porównaniu do poprzedniego sezonu. Czujecie już to podekscytowanie startem rozgrywek?

– Oczywiście jak co roku są emocje związane z nadchodzącą ligą. W końcu po ciężkich przygotowaniach zaczniemy zbierać, mam nadzieję obfite, żniwo naszej ciężkiej pracy. MCKiS Jaworzno wydaje się jeszcze lepszą drużyną, niż rok temu. Zachowali trzon drużyny i zrobili tylko kilka zmian. Będą groźnym przeciwnikiem dla wszystkich zespołów z I ligi. Osobiście wierzę w naszą drużynę i w ludzi związanych z Gwardią Wrocław, że w nadchodzącym sezonie osiągniemy bardzo dobry wynik. Dzięki temu na zakończenie sezonu, każdy spojrzy z zadowoleniem w lustro i powie sobie, że zrobił wszystko, co mógł dla zespołu Gwardii i dla tego pięknego miasta.

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved