Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jędrzej Maćkowiak: Trzeba pracować nad traceniem punktów seriami

Jędrzej Maćkowiak: Trzeba pracować nad traceniem punktów seriami

fot. Karolina Bąkowicz

– Niestety często tracimy punkty seriami. Trzeba nad tym pracować i wystrzegać się takich sytuacji, ponieważ nie po to ciężko pracujemy w każdym secie budując przewagę, żeby później pod koniec ją roztrwonić i przegrać seta, czy później mecz. Gra faluje i w 1. Lidze, im stabilniejszy zespół, tym jest wyżej w tabeli. Widać to po drużynie z Nysy. Cały czas pracujemy nad tym, aby wyeliminować błędy i nie popełniać ich seriami – mówi Jędrzej Maćkowiak, środkowy KFC Gwardia Wrocław.

Katarzyna Porębska: W pierwszej części rundy zasadniczej dobre mecze przeplatacie nieco słabszymi. Macie chyba mały problem z utrzymaniem równego poziomu gry?Jędrzej MaćkowiakNiestety często tracimy punkty seriami. Trzeba nam nad tym pracować i wystrzegać się takich sytuacji, ponieważ nie po to ciężko pracujemy w każdym secie budując przewagę, żeby później pod koniec ją roztrwonić i przegrać seta, czy później mecz. Gra faluje i w 1. Lidze, im stabilniejszy zespół, tym jest wyżej w tabeli. Widać to po drużynie z Nysy. Cały czas pracujemy nad tym, aby wyeliminować błędy i nie popełniać ich seriami.

Odczuwacie, że teraz każdy najmniejszy punkt ma ogromne znaczenie dla układu tabeli? Chyba już teraz można założyć, że wywalczony nawet jeden punkt może mieć ogromne znaczenie na koniec fazy zasadniczej?

Oczywiście, ale jednocześnie staramy się robić swoje na treningu, być coraz lepszym zespołem i gromadzić, jak najwięcej punktów i nie patrzeć zbyt często w tabelę. Fakt, że jeden punkt może zauważyć, czy będziesz grać w play off, czy nie. Dlatego tym bardziej nie ma, co kalkulować tylko trenować i starać się ograć jak najwięcej drużyn.

W sobotę czeka was bardzo ważne spotkanie z SPS Chrobrym Głogów. To chyba będzie spotkanie z tych za przysłowiowe sześć punktów?

Uważam, że każdy nasz mecz jest bardzo istotny i za sześć punktów, ponieważ sytuacja w tabeli zmusza nas, żeby tych punktów zyskać jak najwięcej. Nie udało się w Siedlcach. Wierzę, że uda się nam w Głogowie. Podchodzimy z pokorą do każdego przeciwnika bez wyjątku i wierzę w przyszłą sobotę dopiszemy trzy punkty do naszego dorobku.

Cały wywiad na krispol1liga.pl.
Rozmawiała Katarzyna Porębska.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved