Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jędrzej Maćkowiak: Szukamy naszej optymalnej dyspozycji

Jędrzej Maćkowiak: Szukamy naszej optymalnej dyspozycji

fot. Klaudia Piwowarczyk

UKS Mickiewicz Kluczbork po tie-breaku przegrał pierwszy mecz turnieju w Częstochowie. Beniaminek I ligi uległ Exact Systems Norwidowi Częstochowa. – Wynik jak na razie jest sprawą drugorzędną, będzie się liczył dopiero, gdy zaczniemy grać mecze ligowe, od 29 września. Jak na razie szukamy składu, testujemy nowe zagrania. Po prostu się zgrywamy – powiedział Jędrzej Maćkowiak.

Spotkanie pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a UKS-em Mickiewiczem Kluczbork było nierówne. Drużyny wygrywały sety na zmianę, a decydująca odsłona należała do gospodarzy. – Na razie szukamy naszej optymalnej dyspozycji, optymalnego składu. Wynik jak na razie jest sprawą drugorzędną, będzie się liczył dopiero, gdy zaczniemy grać mecze ligowe, od 29 września. Jak na razie szukamy składu, testujemy nowe zagrania. Po prostu się zgrywamy, bo praktycznie połowa zespołu jest nowa – powiedział Jędrzej Maćkowiak.Maćkowiak w minionym sezonie wraz z APP Krispolem Września zdobył brąz I ligi mężczyzn. Zdecydował się na zmianę klubu i w nadchodzących rozgrywkach wystąpi w drużynie, którą prowadzą Mariusz Łysiak i Marcin Widera. – Nowy trener jest otwarty na nasze propozycje. Nie ma stałych swoich rozwiązań taktycznych czy fizycznych. Możemy dużo dać od siebie. Mamy też bardzo fajnego drugiego trenera z doświadczeniem w amerykańskich uniwersyteckich klubach. On też dzieli się z nami wiedzą i bardziej zachodnią szkołą gry. To też jest dla nas coś nowego. Jesteśmy zadowoleni, że każdy może powiedzieć coś od siebie, co może być wartością dodaną. Jestem bardzo zadowolony z klubu – opowiedział o współpracy ze szkoleniowcami środkowy.

W meczu przeciwko Norwidowi trener Łysiak wprowadził do gry większość zawodników. Zawodnik Mickiewicza przyznał, że siatkarze narzekają na drobne urazy, jednak przed pierwszym spotkaniem ligowym wszyscy powinni być do dyspozycji szkoleniowca. – Każdego coś pobolewa, ale z poważniejszych urazów to mieli je Patryk Napiórkowski i Artur Pasiński, ale oni już wychodzą z tego, więc nie będzie problemu i będą gotowi do gry w lidze – powiedział Maćkowiak. Pierwszym przeciwnikiem beniaminka z Kluczborka będzie AZS Częstochowa. Mistrz I ligi mężczyzn wciąż jednak nie podał pełnego składu. – Zobaczymy, w jakim zestawieniu wyjdą, bo póki co jest to jedna wielka niewiadoma. Będziemy czekać do ostatniej chwili, jacy zawodnicy tam będą. Jak na razie ciężko się przygotować, skoro nie wiadomo, jaki skład tam jest – przyznał środkowy beniaminka.

Mickiewicz Kluczbork jest jednym z trzech nowych zespołów w I lidze mężczyzn. Jaki cel będzie przyświecał zespołowi w najbliższych rozgrywkach? – Chcielibyśmy być w środku tabeli, ale co wyjdzie, to pokaże liga. Jak co roku rozgrywki są mocne i zespół, który jest w czołówce, równie dobrze może być na dole tabeli. Są zespoły, jak Lechia, Stal, które będą bardzo mocne. Kilka drużyn będzie się odznaczać, a reszta jest niewiadomą – zakończył Jędrzej Maćkowiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved