Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński zagra na pewno w Warszawie

Jędrzej Gruszczyński zagra na pewno w Warszawie

fot. archiwum

Potwierdziła się wiadomość, którą Strefa Siatkówki podała kilka dni temu. Jędrzej Gruszczyński, występujący na pozycji libero, zasilił szeregi AZS-u Politechniki Warszawskiej. Pochodzący z Wrześni siatkarz będzie rywalizował zatem z Maciejem Olenderkiem.

18-letni zawodnik swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w KPS-ie Progress Września. W 2013 roku trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, występował także w reprezentacji Polski kadetów, z którą zdobył złoto mistrzostw świata i Europy. – Podpisanie kontraktu z klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej to dla mnie spełnienie dziecięcych marzeń – powiedział zawodnik, dodając: – W Warszawie chcę się uczyć i rozwijać. Spróbuję połączyć to ze studiami. Złożyłem dokumenty na dwie uczelnie wyższe, czekam jednak na wyniki matur. Kiedy już rozpocznę treningi z zespołem, moim celem będzie wywalczenie miejsca w podstawowym składzie. Maciek Olenderek jest bardzo dobrym libero, ale chciałbym, aby poczuł mój oddech na plecach. Atmosfera zdrowej rywalizacji na treningach może przynieść same korzyści.

Zadowolenia z zakontraktowania Gruszczyńskiego nie kryła także prezes AZS-u. – Zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jędrzej jest drugim, po Bartoszu Kwolku, mistrzem Europy i mistrzem świata kadetów, który zagra w stolicy. Obaj mają olbrzymi potencjał. Obaj są przyszłością polskiej siatkówki. Cieszę się, że w dorosłą siatkówkę wkroczą właśnie w naszym klubie – stwierdziła Jolanta Dolecka.Zobacz również:
Karuzela transferowa

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved