Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Potrzebne nam było takie przełamanie

Jędrzej Gruszczyński: Potrzebne nam było takie przełamanie

Szybko, łatwo i przyjemnie mecz w Suwałkach wygrali siatkarze Cuprum Lubin. Ekipa z Dolnego Śląska ani przez chwilę nie dała gospodarzom szans. – Bardzo potrzebne było nam takie przełamanie za trzy punkty. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni, bo teraz przed nami jeszcze dwa rywale z naszej półki: Visła Bydgoszcz i MKS Będzin i takie spotkanie było nam bardzo potrzebne – mówił po wyjazdowym zwycięstwie libero lubińskiej ekipy, Jędrzej Gruszczyński.

Do tej pory Cuprum Lubin nie szło w PlusLidze najlepiej, Ekipa prowadzona przez Marcelo Fronckowiaka miała na swoim koncie dwie wygrana, obie w tie-breaku.  – Można zauważyć, że jesteśmy mistrzami pierwszego seta, bo bardzo dużo wyników po 3:1 i ta pierwsza partia zawsze fajnie u nas wygladała. Potem wraz z biegiem meczu opadaliśmy z emocji, byliśmy zadowoleni, że ten pierwszy set wyglądał dobrze i przestawaliśmy grać swoją siatkówkę – przypomniał Jędrzej Gruszczyński. Jego zespół wreszcie mógł cieszyć się z kompletu punktów, bez straty seta pokonując Ślepsk Malow Suwałki. – Bardzo potrzebne było nam takie przełamanie za trzy punkty. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni, bo teraz przed nami jeszcze dwa rywale z naszej półki: Visła Bydgoszcz i MKS Będzin i takie spotkanie było nam bardzo potrzebne – mówił libero Cuprum Lubin.

Wtórował mu Bartłomiej Lipiński. – Długo czekaliśmy na to zwycięstwo i ono na pewno cieszy – podkreślał przyjmujący, który podjął się również krótkiej analizy. – Hala na pewno jest nowa nie tylko dla nas, ale dla wszystkich zespołów. Nam grało się tutaj dobrze, a moim zdaniem zawodnicy z Suwałk też nie są jeszcze do niej przyzwyczajeni – ocenił Bartłomiej Lipiński, podkreślając rolę, jaką w spotkaniu w Suwałkach odgrywał serwis. – Kto lepiej zagrywał, ten wziął pełną pulę, a my do tego bardzo mądrze graliśmy w kontrach, ryzykowaliśmy, graliśmy z blokiem i nie daliśmy się rozwinąć drużynie z Suwałk – ocenił Lipiński.

źródło: opr. własne, PLS