Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jędrzej Gruszczyński: Moim celem jest nauka i podpatrywanie chłopaków

Jędrzej Gruszczyński: Moim celem jest nauka i podpatrywanie chłopaków

fot. plusliga.pl

– Od Damiana Wojtaszka w Warszawie mogłem się bardzo dużo nauczyć. Potrzebne było mi to, aby mieć dwa sezony mocnego treningu, ale bez pokazania się na boisku, bez sprawdzenia się w walce nie Ma szans, aby zaistnieć – powiedział Jędrzej Gruszczyński, który po dobrym sezonie w Cuprum zyskał uznanie w oczach Vitala Heynena i znalazł się w reprezentacji Polski.

Przed męską reprezentacją Polski bardzo trudny sezon. Czeka ją bowiem sporo grania, a więc niewykluczone, że Vital Heynen będzie musiał skorzystać z większej liczby zawodników. w ogłoszonej przez niego kadrze są więc nie tylko mistrzowie świata, ale także zawodnicy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile drużyny narodowej. Do takich można zaliczyć Jędrzeja Gruszczyńskiego, który nie ukrywa, że powołanie było dla niego miłą niespodzianką.– Powołanie do reprezentacji Polski było dla mnie dużym zaskoczeniem. Bardziej spodziewałem się, że uda mi się załapać na treningi do reprezentacji, która zagra na uniwersjadzie, aczkolwiek bardzo cieszę się, że znalazłem uznanie w oczach trenera, Vitala Heynena – powiedział Jędrzej Gruszczyński, który z dobrej strony w minionych rozgrywkach pokazał się w Cuprum Lubin. Mimo że jego drużyna zajęła miejsce w drugiej części stawki, to lubiński libero był jedną z jej najjaśniejszych postaci. – Granie w podstawowej szóstce na pozycji libero oraz rozgrywającego jest bardzo ważne. Chociaż wiadomo, że wysoki poziom treningu też jest istotny. Od Damiana Wojtaszka w Warszawie mogłem się bardzo dużo nauczyć. Potrzebne było mi to, aby mieć dwa sezony mocnego treningu, ale bez pokazania się na boisku, bez sprawdzenia się w walce nie Ma szans, aby zaistnieć – dodał defensywny zawodnik.

Obecnie w Polsce jest kilku klasowych zawodników na pozycji libero. Bez wątpienia można do nich zaliczyć między innymi Pawła Zatorskiego, Damiana Wojtaszka czy Jakuba Popiwczaka.Mamy bardzo dobrą trójkę libero, która jest w czołówce światowej. Myślę, że znalazłaby zatrudnienie w każdej lidze świata – ocenił Gruszczyński, który chce uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów, ale jednocześnie liczy, że dostanie szansę od Vitala Heynena pokazania się na boisku. – Moim celem jest nauka i podpatrywanie chłopaków. Jeśli dostanę jakąś szansę, to chciałbym ją wykorzystać. Dam z siebie wszystko. Dalej będę ciężko pracował, żeby w następnych latach również znaleźć się w reprezentacji Polski – zakończył libero Cuprum Lubin.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved