Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Nie chcemy być skreślani z roli czarnego konia

Jędrzej Gruszczyński: Nie chcemy być skreślani z roli czarnego konia

– W drugim secie była już ciekawa gra. Szkoda, bo mogliśmy w nim powalczyć na przewagi. Mieliśmy bardzo dużo kontrataków, których nie potrafiliśmy wykorzystać. A trzeciej partii nie będę komentować – powiedział po porażce z jastrzębianami Jędrzej Gruszczyński, libero Cuprum Lubin.

Siatkarzom Cuprum Lubin nie udało się sprawić niespodzianki w drugiej kolejce PlusLigi. Przegrali w niej z Jastrzębskim Węglem 0:3. O ile jednak w pierwszych dwóch setach podjęli walkę z rywalami, o tyle w trzecim nie przekroczyli nawet granicy 10 oczek. – W pierwszym secie trochę zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. W drugim była już ciekawa gra. Szkoda, bo mogliśmy w nim powalczyć na przewagi. Mieliśmy bardzo dużo kontrataków, których nie potrafiliśmy wykorzystać. A trzeciej partii nie będę komentować – powiedział Jędrzej Gruszczyński, który szybko chce zapomnieć o porażkach na początku sezonu. – Musimy o nich jak najszybciej zapomnieć, tym bardziej, że już w sobotę czeka nas następny mecz w Bełchatowie. Mamy na koncie dwie porażki, ale nie chcemy być jeszcze skreślani z roli czarnego konia. Mam nadzieję, że będziemy pokazywali charakter na boisku, że innym drużynom będzie grało się przeciwko nam ciężko, a przede wszystkim chcemy zacząć zdobywać punkty – dodał libero lubińskiej ekipy.

Odmienne nastroje panowały w szeregach drużyny prowadzonej przez Roberto Santilliego, która odniosła już drugie zwycięstwo w tym sezonie. – Cieszę się z tego jak zagraliśmy, że byliśmy zdeterminowani i agresywni. Zdobyliśmy ważne trzy punkty. Myślę, że z meczu na mecz będziemy się docierać. Mecze będą teraz co trzy dni, więc trzeba będzie je traktować jak dodatkowy trening. Fizycznie czujemy się nieźle, więc jesteśmy do dyspozycji trenera. Można rotować składem. Szeroki skład jest bardzo ważny, bo zaczęliśmy maraton, który zakończy się w grudniu. Trzeba ciułać punkciki, aby znaleźć się w ósemce – skomentował Dawid Konarski, który pochwalił grę Cuprum. – Lubinianie dobrze grali w obronie. Ciężko było nam skończyć piłkę. Mimo że mijaliśmy ich blok, to oni podbijali piłki i wyprowadzali kontry. Kilka razy nas skutecznie zablokowali. Trener uczulał nas na to, że rywale dobrze bronią. Byliśmy więc gotowi na dłuższe akcje, ale w trzecim secie nie było ich zbyt dużo – zakończył atakujący Jastrzębskiego Węgla.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne