Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jędrzej Brożyniak: Będę od siebie bardzo dużo wymagał

Jędrzej Brożyniak: Będę od siebie bardzo dużo wymagał

fot. Mickiewicz Kluczbork

Nowym rozgrywającym Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa został Jędrzej Brożyniak. Rozgrywający do drugoligowca przeszedł z Mickiewicza Kluczbork. – Ja sam podchodzę bardzo profesjonalnie do tego co robię, do czegoś się tutaj zobligowałem i postaram się wywiązać w 100% z tego, jakie są pokładane we mnie nadzieje – stwierdził Jędrzej Brożyniak.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa miniony sezon zakończył na ósmym miejscu w grupie 3. Częstochowski drugoligowiec swój skład opierał na młodych siatkarzach. W nadchodzących rozgrywkach młodzież wspierana będzie przez doświadczonego rozgrywającego. – Słyszałem, że jest szansa, żeby przyszedł tutaj rozgrywający z doświadczeniem, więc zadzwoniłem do Wojtka, spytałem, czy to prawda, spotkaliśmy się i jestem. Nie ukrywam, że olbrzymią rolę odegrało to, że już od 10 lat jestem w Częstochowie a praktycznie odkąd gram w seniorskiej siatkówce, to musiałem dojeżdżać gdzieś na treningi a jak wszyscy wiedzą, jestem też strażakiem i to jest mój pierwszy zawód, ale pasja do siatkówki towarzyszy mi od wielu lat – wyjaśnił Jędrzej Brożyniak.W kolejnych klubowych rozgrywkach rozgrywający będzie otoczony na boisku znacznie młodszymi siatkarzami. Akademicy w tym sezonie zostali mistrzami Polski kadetów oraz srebrnymi medalistami MP juniorów. – To, że chłopaki fajnie zaczynają przygodę z siatkówką i mają medale w młodzieżowych rozgrywkach to super sprawa. Ja też zdobywałem medale, mam srebro mistrzostw Polski juniorów, brąz w kadetach, ale jednak w seniorskiej siatkówce jak nie będzie się robić postępów i trzeźwo myśleć, to potrafi to zgubić i myślę, że jest bardzo duży przeskok z juniorskiej do seniorskiej siatkówki. Fajnie, jeśli swoim doświadczeniem będę potrafił chłopakom pomóc, doradzić, żeby nie robili pewnych błędów, które ja zrobiłem i które zrobili inni koledzy, którzy ze mną grali – powiedział nowy rozgrywający AZS-u 2020.

Trzydziestoletni siatkarz zaznaczył jednak, że różnica wieku nie będzie problemem. – Nie mam problemów z tym, że ktoś jest ode mnie młodszy czy starszy. Ja będę od siebie bardzo dużo wymagał. Oczywiście jak chłopaki, którzy są ode mnie dziesięć, albo i więcej lat młodsi, nie będą traktowali tego wystarczająco poważnie, to pewnie będę się irytował, ale to nie jest tak, że ja będę od nich więcej wymagał. Ja sam podchodzę bardzo profesjonalnie do tego co robię, do czegoś się tutaj zobligowałem i postaram się wywiązać w 100% z tego, jakie są pokładane we mnie nadzieje.

Jakie cele będzie miał AZS 2020 w rozgrywkach 2019/2020? – Ciężko mi powiedzieć, jakie możemy zająć miejsce i jak wypadniemy na tle II ligi, bo nawet nie wiem jak ta grupa się prezentuje. Wiem, że to jest młodzież i nie wymagajmy nie wiadomo czego, po prostu starajmy się pracować na treningach i podchodzić do każdego meczu tak, żeby go wygrać. Myślę, że nie będzie źle, bo młodzież jest zdolna – zakończył Brożyniak, który obecnie przygotowuje się do kolejnego sezonu na plażowych boiskach.

źródło: azs2020.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved