Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jean Patry: To nie był dobry turniej pod kątem organizacji

Jean Patry: To nie był dobry turniej pod kątem organizacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mimo że reprezentacja Francji wyszła na mecz z Tunezją drugim składem, to „Trójkolorowi” pokonali niżej notowanego rywala 3:1. Cały mecz w barwach francuskiej drużyny rozegrał Jean Patry, który nie był zadowolony ze swojego występu. – Sądzę, że grałem bardzo źle. Zbyt wiele razy zostałem zablokowany i nie mogłem znaleźć na to rozwiązania – stwierdził atakujący.

Francuzi podeszli do spotkania z Tunezją na dużym spokoju. Trener Laurent Tillie desygnował bowiem do gry drugi skład reprezentacji. Rezerwowi mieli sporo problemów z ambitną Tunezją, tracąc nawet seta. Ostatecznie jednak „Les Blues” pokonali swojego przeciwnika, kończąc mecz zwycięstwem. Zdaniem Jeana Patry’ego duży wpływ na słabszą postawę zespołu miał sobotni pojedynek z Polską. – Na pewno był to bardzo trudny mecz, ponieważ wczoraj przegraliśmy z Polską, przez co trudno było nam być gotowym do meczu przeciwko Tunezji. Byliśmy bowiem rozczarowani. Ponadto musieliśmy grać o dwunastej, gdzie we wcześniejszych dniach jedliśmy o tej porze posiłek – stwierdził siatkarz.Atakujący nie mógł zaliczyć swojego występu do udanych. Wprawdzie zdobył on trzy asy serwisowe a także zgarnął trzy punkty blokiem, lecz w ataku jego skuteczność wyniosła zaledwie 34% (10/29). Ponadto niespełna 23-latek aż osiem razy nadział się na blok. – Sądzę, że grałem bardzo źle. Zbyt wiele razy zostałem zablokowany i nie mogłem znaleźć na to rozwiązania. Byłem także trochę zmęczony. Teraz przede mną tygodniowe wakacje, czyli czas na reset – skomentował Patry.

Francuz przyznał także, iż jego reprezentacja nie wierzyła w niespodziankę w meczu Polski ze Słowenią. – Dla nas w tym turnieju nie ma już szans na kwalifikacje do IO. Pozostaje nam myśleć o kolejnych turniejach, np. mistrzostwach Europy u nas w domu, a także kolejnych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich – rzekł atakujący, który wyraził się także na temat całego turnieju. – To nie był dobry turniej pod kątem organizacji. Musieliśmy grać ze Słowenią o 20:00, po czym mieliśmy niecałe dwadzieścia godzin do meczu z Polską. Trudno było zatem odpocząć. Nasze ciała nie były w pełni gotowe na to spotkanie, dlatego było grać dobrze. By odpowiednio się przygotować, potrzebowalibyśmy więcej odpoczynku, gdyż w meczu z Polską trudno osiąga się cele – skomentował zawodnik Top Volley Latina.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved