Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Javier Weber: Mamy warunki, żeby pokonać gospodarzy

Javier Weber: Mamy warunki, żeby pokonać gospodarzy

fot. Katarzyna Antczak

W meczu inaugurującym zmagania siatkarzy w ramach Klubowych Mistrzostw Świata w Atlas Arenie Zenit Kazań pokonał Personal Bolivar 3:0. Pomimo dobrej gry w początkowych fazach setów partie padały łupem Rosjan. – Jeśli chcemy odnosić zwycięstwa, musimy grać lepiej – powiedział trener Argentyńczyków Javier Weber.

Siatkarze Personalu Bolivar rozpoczęli turniej od meczu z najmocniejszą drużyną grającą w Łodzi – Zenitem Kazań, mimo tego przez długi czas podopieczni Javiera Webera byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Rosjanami. – Dla nas to spotkanie było ważne, jednak graliśmy z najlepszym zespołem na świecie. Do 18 punktu prezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale później popełnialiśmy dużo błędów, jeśli chcemy odnosić zwycięstwa, musimy grać lepiej – powiedział szkoleniowiec Argentyńczyków. – Po 16-17 punkcie pokazali swoje indywidualne umiejętności i zdominowali nas w każdym elemencie – dodał serbski przyjmujący drużyny Personalu Bolivar Milos Nikić.Utytułowany Serb dostrzega jednak pozytywy tego pojedynku. – To był bardzo ciężki mecz dla nas, ale mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pomoże się nam wprowadzić w turniej, ponieważ następny mecz gramy ze Skrą, która jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce i Europie – twierdzi Milos Nikić. Ambicji zespołu na dobry rezultat w Klubowych Mistrzostwa Świata rozgrywanych w Polsce nie kryją także inni członkowie zespołu. – Dla nas kluczowe będą mecze ze Skrą i Szanghaj VC, mamy warunki, żeby pokonać gospodarzy – dodał trener Argentyńczyków Javier Weber.

W następnym meczu Personal Bolivar zmierzy się z gospodarzami turnieju PGE Skrą Bełchatów, będzie to bez wątpienia wyrównany pojedynek. – Uważam, że ten mecz rozstrzygnie o tym, kto zagra w półfinale. Skra to jedna z pięciu najlepszych drużyn w Europie, ma bardzo dobrych zawodników oraz świetnego trenera. Są bardzo dobrze zorganizowani, ale jeśli moja drużyna zagra jutro dobrze, to mamy szansę wygrać – twierdzi Javier Weber. Wątpliwości, że zwycięstwo spotkaniu PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar rozstrzygnie o tym, który z tych zespołów zagra w półfinale, nie kryje także Milos Nikić. – Myślę, że mecz ze Skrą zadecyduje o tym, która drużyna zajmie drugie miejsce w grupie. Będziemy próbować odnieść zwycięstwo – dodał przyjmujący drużyny z Ameryki Południowej. Pojedynek pomiędzy gospodarzami tego turnieju oraz Personalem Bolivar odbędzie się 13 grudnia o 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved