Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel skompletował sztab szkoleniowy

Jastrzębski Węgiel skompletował sztab szkoleniowy

fot. Strefa Siatkówki

Jak poinformował klub z Jastrzębia-Zdroju, w nadchodzącym sezonie nowym trenerem przygotowania fizycznego w ekipie brązowych medalistów PlusLigi będzie Wojciech Bańbuła. Zastąpi na tym stanowisku Australijczyka Luka Reynoldsa, który został pierwszym trenerem klubu Berlin Recycling Volleys.

 Nowy członek sztabu szkoleniowego Pomarańczowych ma 29 lat. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął jeszcze w trakcie studiów w klubie Kęczanin Kęty. Do PlusLigi trafił w sezonie 2013/14, gdzie od razu został asystentem trenera Krzysztofa Stelmach w Indykpolu AZS Olsztyn. Z trenerem tym później pracował jeszcze w BBTS-ie Bielsko-Biała. Oprócz tego pracował również w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie zetknął się z rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla Lukasem Kampą. Wojciech jest obecnie również członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Izraela dowodzonej przez trenera Grzegorza Rysia.

Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla. W tym klubie będę miał możliwość pracy na najwyższym poziomie sportowym. Po zeszłorocznym wyjeździe za granicę Jastrzębski Węgiel był pierwszym klubem w Polsce, do którego chciałem trafić. Dobre opinie Aleksandra Szafranowicza czy Lukasa Kampy, z którymi współpracowałem w przeszłości, tylko utwierdziły mnie w tej decyzji – mówi Wojciech Bańbuła.

Mark Lebedew, trener Pomarańczowych, z optymizmem patrzy na współpracę z nowym trenerem przygotowania fizycznego. – Po udanym minionym sezonie i dobrej współpracy z Lukiem Reynoldsem było dla nas ważne, aby znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko trenera od przygotowania fizycznego. Jestem bardzo zadowolony, że byliśmy w stanie znaleźć osobę z doświadczeniem w PlusLidze i poza granicami Polski, i jednocześnie otwartym na pracę w nowym środowisku – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved