Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel pokonał w sparingu MKS Będzin

Jastrzębski Węgiel pokonał w sparingu MKS Będzin

We wtorek Jastrzębski Węgiel rozegrał pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed nadchodzącym sezonem, w którym pokonał MKS Będzin 3:1. Ponadto obie drużyny rozegrały dodatkowego piątego seta, gdzie górą byli będzinianie.

„Pomarańczowi” przystąpili do test-meczu bez Jakuba Buckiego w składzie. Drugi atakujący drużyny zmaga się bowiem z drobnym urazem pleców. Zamiast niego trener Roberto Santilli desygnował do gry Krystiana Walczaka z Akademii Talentów, który obecnie trenuje z pierwszym zespołem. W drużynie z Jastrzębia-Zdroju zabrakło również reprezentantów krajów zaangażowanych w występy na Mistrzostwach Europy. Chodzi o: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Lukasa Kampę oraz Christiana Fromma. We wtorek prosto z lotniska do klubu dotarł natomiast Kanadyjczyk Graham Vigrass, który również przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej i brał udział w rozgrywkach kontynentalnych. Od środy będzie już normalnie trenował z Jastrzębskim Węglem. Z kolei w składzie MKS brakowało we wtorek Irańczyka Puryi Fayaziego oraz Kanadyjczyka Taylera Jamesa Sandersa, którzy nie dołączyli jeszcze do ekipy trenera Jakuba Bednaruka.

Pierwszą partię wygrali gospodarze 25:21, a w ataku wyróżniającym się graczem był Dominik Depowski, który zdobył siedem punktów. „Pomarańczowi” byli w tej części meczu lepsi od będzinian praktycznie w każdym elemencie. W drugim secie to MKS narzucił tempo gry. Przy stanie 11:16 trener Santilli dokonał podwójnej zmiany. Na parkiecie pojawili się: Wojciech Szwed (za Walczaka) oraz Dawid Gruszczyński z Akademii Talentów (za Raphaela Margarido). Gracze podstawowego składu szybko jednak powrócili na plac gry. Będzinianie do końca seta utrzymali przewagę i rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść (25:18). Trzecia partia miała bardziej wyrównany przebieg (14:14, 18:18, 22:22), ale w jej końcówce swoją wyższość udowodnili siatkarze JW. Seta asem serwisowym zakończył Walczak (25:22). W czwartym secie na boisku pojawili się Piotr Hain oraz Paweł Rusek i na dłużej Szwed (tym razem na przyjęciu, za Depowskiego). Swoją szansę dostał także Jakub Czyżowski z AT. Jastrzębski dyktował warunki gry i po skutecznym bloku Jurija Gladyra przechylił szalę wygranej w secie na swoją stronę.

Jako że trenerzy przed meczem umówili się na rozegranie pięciu partii, po zakończonym czwartym secie i wyniku 3:1 dla „Pomarańczowych”, drużyny pozostały na boisku i kontynuowały grę. W końcowej odsłonie będącej starciem mocno już odmienionych ekip w stosunku do wyjściowych składów, górą byli będzinianie (18:25).

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1
(25:21, 18:25, 25:22, 25:22). Dodatkowy set: 18:25