Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel oczekuje na ostateczną decyzję CEV

Jastrzębski Węgiel oczekuje na ostateczną decyzję CEV

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel wciąż nie wie, czy rozgrywki Ligi Mistrzów w tym sezonie zostaną dokończone, a jeśli tak, to kiedy. Klub wysłał pismo do CEV w tej sprawie, oczekując ostatecznego stanowiska federacji. Wystąpił również z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze.

Rozgrywki Ligi Mistrzów, które w marcu zostały przerwane przez pandemię koronawirusa na etapie ćwierćfinałó, wciąż są zawieszone. Jastrzębski Węgiel, który nie rozegrał żadnego meczu z Trentino Volley wystosował pismo do CEV, w któym wyraża gotowość dokończenia rozgrywek w innym terminie i oczekuje ostatecznego stanowiska federacji w tej sprawie.Komunikat Jastrżebskiego Węgla:

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w związku z zawieszeniem rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 na etapie ćwierćfinałów i brakiem dalszych decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV) w tym zakresie, wystosowaliśmy pismo do CEV, w którym nasz klub wyraził wolę dokończenia bieżącej edycji tych rozgrywek w późniejszym terminie, jeżeli zapadnie takowa decyzja europejskich władz siatkarskich i jeżeli będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19. Stale podkreślamy, że zdrowie  zawodników jest najważniejsze.

Jednocześnie przypominamy, że nasz klub zawarł porozumienie z zawodnikami  o zakończeniu z dniem 31 marca 2020r. kontraktów w zakresie świadczenia usług sportowych, natomiast kontrakty dotyczące świadczenia usług reklamowych w sezonie 2019/2020 nadal będą obowiązywać. Zawarte porozumienie uwzględnia również ewentualny udział zawodników i sztabu szkoleniowego w dokończeniu obecnej edycji Ligi Mistrzów w przypadku stosownej decyzji CEV w tym zakresie.

Ponadto w naszym piśmie skierowanym do CEV wystąpiliśmy z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze, a z przyczyn od nich niezależnych nie mają możliwości dokończenia tych rozgrywek.

Wobec złożonego pisma klub oczekuje na ostateczne stanowisko CEV w tej sprawie.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved