Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel najlepszy w Memoriale Arkadiusza Gołasia

Jastrzębski Węgiel najlepszy w Memoriale Arkadiusza Gołasia

Memoriał Arkadiusza Gołasia rozgrywany w dniach 24-25 października w Murowanej Goślinie zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla, który w finałowym spotkaniu pokonał AZS Częstochowa 3:0. Finałowe starcie od samego początku toczyło się pod dyktando zespołu z Jastrzębia-Zdroju, który do tego meczu przystąpił w podstawowym składzie. Natomiast trener akademików – Michał Bąkiewicz zaskoczył składem i tym razem na boisko posłał zawodników, którzy do tej pory w meczach towarzyskich byli rezerwowymi.

Taka decyzja szkoleniowca częstochowian jednak wcale nie dziwi, bo był to ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu PlusLigi, a trener AZS-u chciał sprawdzić wszystkich swoich podopiecznych. W pierwszym secie jastrzębianie szybko złapali dwupunktową przewagę, którą systematycznie powiększali. W ataku oraz w polu zagrywki z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Muzaj, który został wybrany najlepszym atakującym turnieju. Bardzo dobrze rozgrywał też Michał Masny, który obsługiwał wszystkich swoich kolegów z drużyny. Często korzystał ze swoich środkowych, którzy pewnie kończyli swoje ataki. Wyróżniającym się graczem na tej pozycji był Damian Boruch. Dobrze grającym siatkarzom z Jastrzębia-Zdroju skutecznymi atakami próbował się przeciwstawić Bartłomiej Lipiński, jednak to nie wystarczyło i pierwszy set zakończył się wygraną zespołu z Jastrzębia-Zdroju 25:20.

Druga partia zaczęła się od świetnych zagrywek jastrzębian, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:2. Po przerwie akademicy starali się odrobić straty i dzięki skuteczniejszym atakom i blokom udało im się zniwelować wynik do 9:11. Jednak Jastrzębski Węgiel znów zaczął dobrze zagrywać i wykorzystywać kontrataki, co dało im prowadzenie 16:10. Podopieczni Marka Lebedewa kontrolowali przebieg gry i wygrali pewnie drugiego seta 25:16. Trzecia partia wyglądała podobnie do poprzedniego seta. Jastrzębski Węgiel szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii.

Akademicy z Częstochowy walczyli, ale z dobrze dysponowaną drużyną z Jastrzębia-Zdroju tego dnia nie mieli nic do powiedzenia. Jastrzębski Węgiel zagrał kompletne spotkanie, grając dobrą i mocną zagrywką oraz popisując się wysoką skutecznością w ataku. Tym samym  Memoriał Arkadiusza Gołasia wygrał śląski team.

Najlepszym rozgrywającym, a zarazem MVP turnieju został Michał Masny, atakującym Maciej Muzaj, środkowym Damian Boruch, a przyjmującym Jason De Rocco (wszyscy Jastrzębski Węgiel). Pozostałe nagrody indywidualne wpadły w posiadanie Piotra Gacka (Lotos Trefl Gdańsk) – najlepszy libero i Felipe Bandero (AZS Częstochowa) – najlepszy zagrywający.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3
(20:25, 16:25, 19:25)