Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel lepszy w sparingu od Cuprum

Jastrzębski Węgiel lepszy w sparingu od Cuprum

fot. Katarzyna Antczak

W rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju meczu kontrolnym miejscowa drużyna pokonała Cuprum Lubin 3:1. W sobotnim spotkaniu w obu zespołach zabrakło graczy biorących udział w kwalifikacjach olimpijskich. Jastrzębski Węgiel musiał sobie radzić bez Kanadyjczyka Toontje van Lankvelta, zaś Cuprum bez reprezentantów Polski: Marcina Możdżonka i Grzegorza Łomacza oraz Niemca Marcusa Böhme.

W tym spotkaniu trener Mark Lebedew zdecydował się na grę z dwoma libero. Do przyjęcia ustawiał się Jakub Popiwczak, natomiast Adrian Mihułka był odpowiedzialny za obronę. W pierwszym secie rywale zdominowali naszą drużynę w bloku (4-0) i ataku, czego efektem była gładka wygrana w partii do 18.W drugiej partii pomarańczowi prowadzili od początku. Wprawdzie po asie serwisowym Keitha Puparta lubinianie wyrównali stan seta po 19, ale końcówka należała do naszego zespołu. W tym fragmencie spotkania prym wiedli skrzydłowi: Maciej Muzaj oraz Jason DeRocco, którzy zdobyli po pięć punktów.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg, a prowadzenie zmieniało się raz na korzyść jednych, raz drugich. W lubińskim zespole na placu gry pojawili się Mateusz Malinowski oraz Robert Taht, zaś w drużynie trenera Marka Lebedewa Konrad Formela zastąpił Alexandra Shafranovicha. I to właśnie skuteczny kontratak w wykonaniu wychowanka jastrzębskiego klubu dał gospodarzom wygraną w secie (27:25).

W czwartym secie obaj trenerzy sięgnęli po kolejne zmiany w składzie. Jastrzębski szkoleniowiec dał szansę Radosławowi Gilowi, Damianowi Śliżowi, Patrykowi Strzeżkowi oraz Marcinowi Bachmatiukowi, natomiast Gheorghe Cretu desygnował do gry Łukasza Kaczmarka oraz Marcina Krysia. Nasi zmiennicy utrzymali dobry rytm gry i napędzani efektywnymi akcjami Formeli oraz DeRocco (w sumie 19 punktów w całym meczu) zakończyli seta i cały mecz.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:1
(18:25, 25:22, 27:25, 25:19)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, DeRocco, Szafranowicz, Sobala, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Mihułka (libero), Formela, Bachmatiuk, Śliż, Gil i Strzeżek
Cuprum: Romać, Gorzkiewicz, Pupart, Włodarczyk, Gunia, Michalski, Rusek (libero) oraz Taht, Malinowski, Kryś (libero) i Kaczmarek

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved