Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel kończy Ligę Mistrzów nie czekając na decyzję CEV

Jastrzębski Węgiel kończy Ligę Mistrzów nie czekając na decyzję CEV

fot. Klaudia Piwowarczyk

Działacze Jastrzębskiego Węgla postanowili nie czekać na decyzję CEV i wycofali się z rywalizacji w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. – Nie wyobrażam sobie grania w sytuacji, gdy w Europie szaleje koronawirus – powiedział w magazynie 7. Strefa w Polsacie Sport prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

To oznacza, że nie dojdzie do skutku rywalizacja Pomarańczowych z Trentino Itas w ćwierćfinale Champions League. Pierwszy mecz miał się odbyć we Włoszech, ale ze względu na epidemię po wielu bojach został odwołany. Później CEV zdecydowała, że oba spotkania odbędą się na neutralnym terenie w Mariborze, ale i one zostały przełożone na czas nieokreślony. Europejska federacja zawiesiła rozgrywki Ligi Mistrzów, ale ich nie odwołała. Jastrzębianie postanowili wyprzedzić ten krok. – Kilku naszych zagranicznych zawodników wyjechało już z Polski, kolejni pakują bagaże. Z oczywistych względów nie trenujemy i nie widzę możliwości dokończenia Ligi Mistrzów. Niby jakim cudem, skoro w ćwierćfinale są trzy zespoły z Włoch, a tam zmarło już w powodu pandemii ponad tysiąc osób. Powiedzmy sobie szczerze, to koniec tegorocznej Ligi Mistrzów – mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Gorol.Tymczasem władze europejskiej federacji sprawiają wrażenie jakby na siłę chciały dokończyć tegoroczne europejskie puchary. – Rozmawiałem ostatnio z kimś ważnym w CEV i dostałem informację, że z decyzją władze federacji wstrzymują się do 6 kwietnia. My tak długo czekać nie możemy. Zawodnicy są rozbici fizycznie i mentalnie, nie trenują, a sezon ligowy w naszym kraju został zakończony – tłumaczy szef klubu z Jastrzębia.

Pytamy, czy nie obawia się kar ze strony CEV, jeśli federacja ostatecznie podejmie decyzję, by kontynuować rozgrywki. Decyzję jastrzębian może wówczas potraktować jak walkower. – Liczę na rozsądek i zrozumienie sytuacji. W tych okolicznościach kary byłby… Nie chcę używać brzydkich słów, więc powiem, że byłby głęboko niesprawiedliwe – mówi Gorol.

 

· cały tekst Kamila Drąga dostępny na przeglądsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę