Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel będzie sparował z AZS-em Częstochowa i Cuprum Lubin

Jastrzębski Węgiel będzie sparował z AZS-em Częstochowa i Cuprum Lubin

fot. Izabela Kornas

Jastrzębianie po dwóch dniach przerwy, w Sylwestra i Nowy Rok, w sobotę rano wznowili treningi. Do grania zespół wróci jednak dopiero 13.01 po przerwie spowodowanej turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczni trenera Marka Lebedewa w tym czasie rozegrają jednak sparingi z akademikami z Częstochowy i Cuprum Lubin. Mecz towarzyski w dniu 9.01 będzie otwarty dla kibiców. Sam Mark Lebedew ma w planach udać się także na dwa dni do Berlina.

Zawodnicy cieszą się z dwóch dni wolnego, które otrzymali od trenera. – Podobny plan realizuję od dwóch lat, i sprawdza się. Pracujemy od dłuższego czasu, zaczęliśmy przygotowania do sezonu wcześniej niż inne zespoły. Spędzamy ze sobą wiele czasu, a nie każdy w tej grupie jest „zwierzęciem stadnym”. Oczywiście nie mówię o tym, że są jakieś konflikty, bo ta grupa jest bardzo przyjazna i świetnie się ze sobą dogaduje, ale rozłąka się przyda. Mentalnie zmęczenie jest nieraz gorsze niż fizyczne. Ze względu na to dałem chłopakom tydzień wolnego w okresie Świąt i teraz te dwa dni – wyjaśnia Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Trener pomarańczowej ekipy Nowy Rok przywitał w Żorach, a później na dwa dni (5-6 stycznia) uda się do Berlina na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Uważam, że to najważniejsze wydarzenie siatkarskie w tym czasie. Poziom tego turnieju i presja, jaka mu towarzyszy, jest wyższa niż podczas samych igrzysk olimpijskich. Sześć zespołów prezentuje poziom olimpijski i walczy o wszystko – ocenia opiekun pomarańczowych.Najbliższe spotkanie ligowe Jastrzębski Węgiel rozegra dopiero 13 stycznia o godz. 18:00, kiedy podejmie Cerrad Czarnych Radom. – W swojej karierze spotykałem się już z podobnymi przerwami między jednym a drugim spotkaniem w lidze. To zwykle jest zależne od kalendarza rozgrywek. Jak trzeba było, to grało się mecze i 2 stycznia, a co się z tym wiąże trenowało się w Sylwestra. Teraz jest inaczej ze względu na przerwę na reprezentację – mówi Alexander Shafranovich, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W przerwie do najbliższego oficjalnego meczu pomarańczowi rozegrają trzy mecze kontrolne:

– 4 stycznia w Częstochowie z miejscowym AZS-em (godz. 17:00)

– 8 stycznia z Cuprum Lubin u siebie, ale będzie to wewnętrzny trening

 – 9 stycznia z Cuprum Lubin u siebie (godz. 14:00)

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved