Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębianie mają obawy przed wyjazdem do Włoch

Jastrzębianie mają obawy przed wyjazdem do Włoch

fot. Klaudia Piwowarczyk

CEV stoi na stanowisku, że mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Trentino Itas i Jastrzębskim Węglem powinien się odbyć w zaplanowanym terminie bez zmiany miejsca rozgrywania spotkania. – Ciągle analizujemy sytuację. Rozmawiamy z trenerami oraz zawodnikami i chcemy podjąć wspólnie dobrą decyzję. Ponadto, chcemy jeszcze porozmawiać w tej kwestii z europejską federacją CEV, Polską Ligą Siatkówki oraz z klubem z Trento – mówi przes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol. – Dla nas najważniejsze jest zdrowie zawodników oraz sztabu – dodaje.

– Zgodnie z najnowszymi informacjami, które otrzymaliśmy z Włoch, a dokładniej od władz krajowych i lokalnych, tylko wyżej wymienione mecze będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami. Wszystkie pozostałe mają się odbyć zgodnie z planem. Oczywiście monitorujemy sytuację i będziemy Państwa informować, jeśli pojawią się jakiekolwiek zmiany w planach – wyjaśnia Federico Ferraro, oficer prasowy CEV. Jastrzębski Węgiel wydał dziś komunikat w tej sprawie.Informujemy, że w dniu 28 lutego Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przesłała do klubów uczestniczących w europejskich pucharach oświadczenie dotyczące sytuacji z koronawirusem we Włoszech. W jego myśl nasze spotkanie z Trentino Itas miałoby się odbyć zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że nasz wyjazdowy pojedynek z Trentino Itas zaplanowano na 5 marca na godzinę 20:30. Nasz Klub odnosząc się do zagrożeń związanych z epidemią koronawirusa we Włoszech w piątek 28 lutego zwrócił się do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) z prośbą o przełożenie terminu tego meczu lub rozegranie go poza terenem Włoch.

W tym samym dniu otrzymaliśmy odpowiedź z CEV w postaci oświadczenia, w którym europejskie władze siatkarskie informują, że tylko mecze żeńskiej Ligi Mistrzów: w Novarze i Conegliano, jak również mecz w Pucharze CEV mężczyzn w Modenie oraz mecz w Pucharze CEV kobiet w Busto Arsizio mają się odbyć bez udziału publiczności. Pozostałych spotkań powyższe obostrzenia nie dotyczą z racji położenia geograficznego.

Zawodnicy oraz członkowie sztabu wyrażają poważne obawy w związku z wyjazdem na mecz do Trydentu. – Moje stanowisko jest takie, że jeżeli taki sport jak siatkówka nie odwołuje meczów, a piłka nożna i Serie A odwołują spotkania, w tym taki hit jak Juventus-Inter, bo jest realne zagrożenie, to uważam, że my też powinniśmy podjąć jakieś kroki. Wydaje mi się, że europejska federacja zachowuje się trochę biernie i jak czytam opinie w internecie to większość ludzi uważa, że jednak nie powinniśmy tam jechać i powinniśmy wspólnie poszukać jakichś innych rozwiązań. Tylko tutaj potrzebne jest zaangażowanie: strony włoskiej, CEV i nasze, które jest. Ja nie ukrywam, że jako ojciec dwójki małych dzieci, nieszczególnie chcę tam jechać w obecnych warunkach. Ale to jest moja praca i zrobimy to, co będziemy musieli zrobić – mówi Piotr Hain, środkowy jastrzębian.

Po sobotnim spotkaniu ligowym z Asseco Resovią Rzeszów (zwycięstwo 3:0) w klubie odbyło się spotkanie zarządu ze sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami. – Ciągle analizujemy sytuację. Rozmawiamy z trenerami oraz zawodnikami i chcemy podjąć wspólnie dobrą decyzję. Ponadto, chcemy jeszcze porozmawiać w tej kwestii z europejską federacją CEV, Polską Ligą Siatkówki oraz z klubem z Trento. Te rozmowy zostaną przeprowadzone w najbliższy poniedziałek i po nich przedstawimy nasze ostateczne stanowisko w tej sprawie. Pragnę podkreślić, że dla nas najważniejsze jest zdrowie zawodników oraz sztabu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved