Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jason Derocco: Nie straciliśmy wiary w końcowy sukces

Jason Derocco: Nie straciliśmy wiary w końcowy sukces

fot. Katarzyna Antczak

– To miła nagroda i zawsze przyjemnie jest być dostrzeżonym, ale jeszcze przyjemniejsze było zwycięstwo całego zespołu oraz to, że zdobyliśmy trzy cenne punkty w ciężkim meczu, z bardzo wymagającym rywalem – mówił po wygranej z Onico Warszawa Jason Derocco. – W trakcie gry obydwie ekipy popełniały sporo błędów, ale ostatecznie to my przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść – dodał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Doskonale odrobiliście pracę domową po dwóch wcześniejszych porażkach ze stołeczną drużyną.Jason Derocco: Zdecydowanie tak, choć szkoda, że nie wcześniej. Na własnym boisku, gdy jesteśmy wspierani przez tych fantastycznych kibiców, zawsze gra nam się dobrze. Nie bez kozery wspomniałem o fanach, bo moim zdaniem bardzo nam pomogli swoim może odrobinkę agresywnym, ale jakże skutecznym dopingiem. Widziałem na twarzach rywali, że mieli problem z przystosowaniem się do gry w takiej atmosferze.

Ale też nie zabrakło wam siatkarskich argumentów. Tym najważniejszym była chyba zagrywka?

– Zagraliśmy naprawdę dobrze w tym elemencie. Praktycznie przez cały mecz wywieraliśmy presję na siatkarzach z Warszawy, chociaż nie ma co ukrywać, że mieliśmy też mały zastój i myliliśmy się w polu serwisowym zbyt często. Tak się jednak zdarza, gdy za wszelką cenę chce się utrudnić rywalom wyprowadzanie płynnych akcji. Ryzykowaliśmy dość mocno, a z ryzykiem wiążą się pomyłki. Bardzo dobrze w tym elemencie pokazał się Marcin Ernastowicz w czwartej partii. Ale trzeba oddać, że nasi oponenci także kilka razy postraszyli nas swoim serwem.

Skoro o rywalach mowa, chyba nie byliście zadowoleni, gdy w polu gry pojawił się Bartosz Kwolek?

– To jest niesamowity chłopak. Taki młody, a tak świetnie sobie radzi. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że z Kwolkiem w pełni sił Onico jest zupełnie inną drużyną niż bez niego. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że mimo obecności tego przyjmującego na boisku i jego dobrej postawy udało nam się wygrać. To zwycięstwo pozwoliło nam zbliżyć się do Warszawy w ligowej tabeli i otworzyło szansę na przeskoczenie jej, co jest niezwykle istotne. Cóż, pozostaje mi mieć nadzieję, że tę dobrą grę będziemy kontynuować już do końca rozgrywek ligowych. No i przede wszystkim, że równie skutecznie zagramy w najbliższą środę, z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Odrobicie lekcje równie sumiennie, jak przed spotkaniem z Onico Warszawa?

– Dobre pytanie. Wie pani jak to jest – czasami można przygotować się do meczu perfekcyjnie w każdym calu, a potem i tak się okazuje, że czegoś brakuje, że jednak nie jest się w stanie wygrać. Na pewno podejdziemy do tej rywalizacji inaczej niż w minioną środę, nie damy się stłamsić, jak to miało miejsce w pierwszych dwóch partiach i zrobimy wszystko, żeby doprowadzić do złotego seta. Trzeba też podkreślić, że trzecia i czwarta odsłona tamtego starcia stały na bardzo wysokim poziomie, spisaliśmy się w nich naprawdę dobrze. O wyniku czwartej zdecydowały dosłownie dwie piłki w końcówce granej na przewagi.

Moim zdaniem różnica tkwiła w rozwiązywaniu tych kluczowych akcji w ataku – wy kiwaliście, oni bili mocno. Może po prostu wystarczyłoby bardziej zaryzykować w końcówkach?

– Być może tak jest, ale też zawsze trzeba brać pod uwagę kontekst sytuacyjny, a także to, jaki jest plan taktyczny na dany mecz. Nie chciałbym w tej chwili za dużo na ten temat mówić, by w jakiś sposób nie pomóc przeciwnikom, ale na pewno wyciągniemy wnioski z tamtej przegranej końcówki. Prawdą jest, że rywale bardziej ryzykowali w ataku i to przynosiło im punkty. Ale równie dobrze mogli je stracić. Na pewno pani pamięta, że w naszej grze jeszcze całkiem niedawno też było sporo ryzyka i nie wszystkim to się podobało. Mogę zapewnić naszych kibiców, że mimo porażki nie straciliśmy wiary w końcowy sukces i do ostatniej piłki będziemy o ten sukces walczyć.

Rozmawiała Ilona Kobus – więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved