Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jarosław Macionczyk: Gramy w każdym meczu o zwycięstwo

Jarosław Macionczyk: Gramy w każdym meczu o zwycięstwo

Wiceliderowi Krispol I ligi nie przyszło łatwo zdobycie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli. BBTS Bielsko-Biała po walce pokonał jednak Exact Systems Norwida Częstochowa 3:1. – Bardzo ciężki mecz, bardzo trudny teren tutaj w Częstochowie. Okazało się, że był to mecz zagrywki, kto dobrze zagrywał, wygrywał po kolei sety. W końcówce to my zagraliśmy lepiej, skuteczniej w ataku i tymi trzema punktami w czwartym secie wygraliśmy i zabraliśmy komplet punktów do Bielska-Białej – skomentował po pojedynku Jarosław Macionczyk.

Niemal dwie godziny Exact Systems Częstochowa walczył z BBTS-em Bielsko-Biała. Mimo starań i postawienia się faworytom tego pojedynku, częstochowianom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. – Był to bardzo ciężki mecz, bo jest to bardzo trudny teren tutaj w Częstochowie. Okazało się, że był to mecz zagrywki, kto dobrze zagrywał, wygrywał po kolei sety. W końcówce to my zagraliśmy lepiej, skuteczniej w ataku i tymi trzema punktami w czwartym secie wygraliśmy i zabraliśmy komplet punktów do Bielska-Białej. Takie są te mecze, im bliżej fazy play-off tym mecze będą trudniejsze, bo każdy zespół walczy o jak najwyższe miejsce przed tą fazą. Częstochowianie walczą, żeby w ogóle być w tej ósemce, my – żeby być jak najwyżej. Tak jak powiedziałem na początku, to był mecz zagrywki – podsumował pojedynek rozgrywający Jarosław Macionczyk.

Sobotni pojedynek był już trzecim meczem między BBTS-em a Norwidem. Dwa poprzednie – w lidze i Pucharze Polski wygrywali bielszczanie. Podopieczni trenera Brokkinga byli faworytami starcia również ze względu na to, że są na drugim biegunie tabeli zaplecza PlusLigi. – Ja bym tego tak nie rozpatrywał. Pozycja w tabeli na pewno może coś mówić, ale nie powie wszystkiego o zespołach. Drużyny są bardzo wyrównane. My jesteśmy teraz wysoko w tabeli, częstochowianie troszkę niżej, ale każdy mecz, czy to jest zespół dziesiąty, jedenasty czy drugi po prostu trzeba traktować tak, jakby drużyny były na naszym poziomie – stwierdził siatkarz BBTS-u.

W następnej kolejce BBTS podejmować będzie KPS Siedlce, który (podobnie jak Norwid) walczy o utrzymanie w Krispol I lidze. Rozgrywający zespołu z Bielska-Białej zwrócił uwagę, że będzie to kolejny niełatwy przeciwnik. – Nie jest to słabszy zespół, bo przegraliśmy u nich 0:3 w godzinę. Taki sam mecz będzie jak każdy inny. Przygotowujemy się do niego od poniedziałku i traktujemy każdy mecz tak samo, czy to jest KPS czy SMS Spała, czy Stal Nysa. Miejsce w tabeli nie odwzorowuje tego, jaki jest poziom zespołu, z którym gramy – zaznaczył rozgrywający.

Bielszczanie w tym sezonie po słabszym początku zaliczyli efektowną serię zwycięstw, którą przerwała dopiero porażka z Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Można przywołać stare, wyświechtane powiedzenie, że każda seria kiedyś się kończy, ale nam się fajnie grało na tej serii wygranych meczów. Przegraliśmy z tomaszowianami, ale kiedyś trzeba było przegrać, chociaż uważam, że Lechia jest w naszym zasięgu, wygraliśmy z nimi dwa razy w Pucharze Polski i można z nimi wygrać. Po prostu trafił nam się słabszy dzień i ten mecz nam nie poszedł a z drugiej strony tomaszowianie pokazują teraz, że wszystko po kolei wygrywają, także to bardzo mocny zespół a ta liga będzie wyrównana do samego końca – przyznał.

Jaki jest więc cel BBTS-u Bielsko-Biała? – Taki jak na początku, czyli awans. My gramy w każdym meczu o zwycięstwo, ale zobaczymy co pokaże nam play-off, z kim będziemy grać, bo uważam, że tego nie będziemy wiedzieli do samego końca, do ostatniej kolejki będzie się decydowało, z kim będziemy grali, będziemy się o to bić. Wszystkie zespoły będą chciały jak najlepiej się zaprezentować. Naszym celem jest teraz tylko drugie miejsce, bo Stal jest nie do dogonienia, ale im wyższe miejsce przed play-off tym lepiej a chcemy walczyć o finał, o awans do PlusLigi – zakończył Jarosław Macionczyk.