Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Jarosław Kubiak: Reprezentacja nie traci na jakości

Jarosław Kubiak: Reprezentacja nie traci na jakości

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni srebrem Pucharu Świata zakończyli długi sezon reprezentacyjny. – Drugie miejsce biało-czerwonych to w dużej mierze zasługa trenera Vitala Heynena, który umiejętnie manewrował składem. Polacy grali co rusz w innym ustawieniu, ale wszyscy szczęśliwie dotrwali do końca – powiedział Jarosław Kubiak.

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Pucharze Świata na drugim miejscu. Polacy przegrali dwa spotkania – z Brazylią (komplet zwycięstw) i USA. Amerykanie również przegrali dwa mecze, jednak zdobyli punkt mniej, dlatego uplasowali się na najniższym stopniu podium. – Z Brazylijczykami niewiele zabrakło, mam nadzieję, że w przyszłym roku „dorwiemy” ich na igrzyskach. Z Amerykanami nie graliśmy w optymalnym składzie i nie wszyscy byli w takiej formie, jakiej oczekiwaliśmy. A trenerzy pozostałych ekip mocno eksperymentowali i potraktowali turniej z przymrużeniem oka. Nie wiem, co się dzieje w reprezentacji Rosji, tam chyba atmosfera jest daleka od ideału. Niepowodzenie w mistrzostwach Europy, teraz też występ poniżej oczekiwań. Najważniejsze, że nasza reprezentacja się obroniła i przywiozła 90 pkt do światowego rankingu oraz trochę dolarów do kasy związkowej. Na premie siatkarze solidnie zapracowali i nie ma im co zazdrościć, bo te apanaże nie są aż tak wielkie, jak się wydaje. Piłkarze z takich się śmieją, dalej nie zamierzam się rozwodzić… – skomentował Jarosław Kubiak.Trener zespołów młodzieżowych i ojciec kapitana reprezentacji Polski zauważył, że ten sezon reprezentacyjny był w 100% udany, bowiem biało-czerwoni nie wygrali mistrzostw Europy. – W mistrzostwach Europy wszyscy mówiliśmy o złocie, a skończyło się na brązie. Siatkarze, trenerzy oraz fachowcy i może nawet część fanów byli zawiedzeni. Najbardziej niepocieszeni w tym towarzystwie chyba byli jednak sami zawodnicy, którzy otwarcie mówili o mistrzostwie, a pozostałe miejsca na podium ich nie interesowały. Może z czasem nabierzemy dystansu i docenimy brązowy medal – stwierdził.

Wielokrotnie podnoszony jest fakt, że sezon siatkarski jest przeładowany. Kto, zdaniem Jarosława Kubiaka może to zmienić? – Tylko siatkarze! Oczywiście, nie namawiam ich do bojkotowania imprez. Przy krajowych związkach są rady zawodnicze i one powinny rozmawiać z rodzimymi działaczami. Powinni dyskutować na forum międzynarodowym i wywierać nacisk na federacje poszczególnych kontynentów oraz światową FIVB. Innej drogi nie ma, by uporządkować hierarchię imprez międzynarodowych. My jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że mamy szeroką grupę siatkarzy. Praktycznie jest obojętnie, w jakiej konfiguracji personalnej wystąpimy – reprezentacja nie traci na jakości.

źródło: opr. własne, sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved