Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jaroslava Pencova: Musimy być cierpliwi i skoncentrowani na kolejnych meczach

Jaroslava Pencova: Musimy być cierpliwi i skoncentrowani na kolejnych meczach

fot. Michał Szymański

– Wciąż jest wiele szczegółów, nad którymi musimy popracować. Jest też kilka rzeczy, które możemy zrobić lepiej. Ale sezon dopiero się rozpoczął, więc musimy być cierpliwi i skoncentrowani na kolejnych meczach – mówi środkowa Budowlanych Łódź, Jaroslava Pencova.

Wygrałyście oba mecze w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzyń. Jak oceniasz przebieg obu spotkań i rywalizację z pięciokrotnym mistrzem Węgier?Jaroslava Pencová:Cieszę się, że udało nam się skoncentrować i wygrać drugie spotkanie z Węgierkami w trzech setach. Pierwszy mecz na wyjeździe nie był łatwy i zespół Bekescsabai Röplabda SE pokazał, że też potrafi zagrać fajną siatkówkę. Myślę, że drugi mecz był już pod naszą kontrolą. Są jeszcze ustawienia, gdzie mamy troszkę problemy i musimy nad tym pracować.

Eliminując zespół z Węgier, awansowałyście do trzeciej rundy. Aby rozegrać spotkania w grupie C Ligi Mistrzyń, musicie pokonać ASPTT Mulhouse. Pierwszy mecz już w środę, 7 listopada o 18.00.

– Mamy kilka dni do rozegrania tego spotkania. Zrobimy wszystko, by przygotować się do niego jak najlepiej. Chcemy wygrać i zrobić kolejny krok do rywalizacji w Lidze Mistrzyń.

Wygrałyście mecz o superpuchar, dwa spotkania w drugiej rundzie LM oraz pierwszy mecz Ligi Siatkówki Kobiet. Cztery na cztery! Co, poza dobrą grą całego zespołu, jest receptą na takie pasmo zwycięstw?

– Mamy bardzo fajną atmosferę w drużynie, w szatni. Myślę, że to nam pomaga w każdym meczu.

Mecz w Pile nie należał do najłatwiejszych, pierwszą partię przegrałyście. Jednak ostatecznie przywiozłyście do Łodzi trzy cenne punkty.

– Zgadza się, w Pile mieliśmy trudny pierwszy set. Później zaczęłyśmy grać swoją siatkówkę i przyniosło to efekty, miałyśmy kontrolę nad tym spotkaniem. Wciąż jest wiele szczegółów, nad którymi musimy popracować. Jest też kilka rzeczy, które możemy zrobić lepiej. Ale sezon dopiero się rozpoczął, więc musimy być cierpliwi i skoncentrowani na kolejnych meczach.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved