Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Zwycięstwa Panasonic Panthers na początek rywalizacji w top 6

Japonia: Zwycięstwa Panasonic Panthers na początek rywalizacji w top 6

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Udanie decydującą fazę sezonu w japońskiej V-League rozpoczął Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers. Na początek rywalizacji w której występuje sześć najlepszych zespołów po fazie zasadniczej ekipa kapitana reprezentacji Polski pokonała Gosei Trefuerza i Osaka Sakai. Zespół polskiego przyjmującego jest liderem tabeli. Przypomnijmy, że „Pantery” to obrońca mistrzowskiego tytułu.W sobotnim meczu z Gosei Trefuerza ekipa Michała Kubiaka pozwoliła rywalom nawiązać walkę tylko w jednym, pierwszym secie. W dwóch kolejnych partiach faworyci już spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Duża różnica była przede wszystkim w ataku, gdzie Panasonic Panthers atakowali ze skutecznością blisko 60%, a rywale 45%, a także w bloku, gdzie było 8:2 dla „Panter”. Michał Kubiak zagrał cały mecz i na 23 próby zdobył 10 punktów atakiem (44 % skuteczności). Polak przyjął 29 zagrywek notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 74%.

Panasonic Panthers – Toyoda Gosei Trefuerza 3:0
(25:21, 25:19, 25:18)

W niedzielę rywalem drużyny Michała Kubiaka była Osaka Sakai. Było to już trudniejsze spotkanie, „Pantery” nie rozpoczęły tego meczu zbyt dobrze, dodatkowo rywale grali dobrze i ekipa z Osaki wygrała premierową odsłonę. W trzech kolejnych setach walki nie brakowało, ale to ekipa Michała Kubiaka była górą.  Polski przyjmujący znakomicie spisał się w ataku zdobywając tym elementem 24 punkty przy 65%  skuteczności w tym elemencie, do tego dołożył punkt blokiem i zagrywką. Michał Kubiak dodatkowo przyjął 20 zagrywek notując wskaźnik 57,5 %. Dla pokonanych 31 punktów zdobył Nikola Gjorgiew. Panasonic Panthers w tym spotkaniu zdecydowanie lepiej atakował notując w tym elemencie 57% skuteczność, przy 47,5 % rywali.

Panasonic Panthers  – Osaka Sakai Blazers 3:1
(20:25, 25:21, 25:21, 25:22)

W kolejnych meczach  rywalem ekipy Michała Kubiaka będą Toray Arrows i JT Thunders. Mecze zaplanowano na 16. i 17. marca. „Pantery” z dorobkiem 11 oczek znajdują się na czele tabeli rywalizacji w top 6. Do 6 punktów wywalczonych na boisku przypomnijmy mają doliczone 5 punktów za wygranie fazy zasadniczej. Mają oni trzy oczka przewagi nad drugim w tabeli Suntory Sunbirds.

Tabela finałowej rywalizacji w V-league:

1.  Panasonic Panthers 11 pkt. (2-0)
2. Suntory Sunbirds 8 pkt. (1:1)
3.  Toyoda Gosei Trefuerza 5 pkt. (1:1)
4.  JT Thunders 4 pkt. (1:0)
5. Toray Arrows 2 pkt. (0:1)
6. Oasaka Sakai Blazers 0 pkt. (0:2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved