Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Udany weekend Panasonic Panthers, kolejne porażki VC Nagano Tridents

Japonia: Udany weekend Panasonic Panthers, kolejne porażki VC Nagano Tridents

Za nami kolejny weekend w japońskiej V-league. Bez straty seta dwa mecze wygrała drużyna Michała Kubiaka, a kapitan reprezentacji Polski zaprezentował równy, wysoki poziom. Nawet jednej partii z kolei nie wygrało VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka.

W sobotnim  meczu z JT Thunders Thomasa Edgara „Pantery” nie straciły seta, ale nie oznacza to, że walki nie brakowało. W najważniejszych momentach setów to Michał Kubiak i koledzy zachowali więcej zimnej krwi. Mistrzowie Japonii byli w przeciągu meczu skuteczniejsi w ataku, lepiej też punktowali zagrywką.  Michał Kubiak zdobył 12 punktów atakiem na 26 prób, do tego dołożył trzy punktowe bloki i asa serwisowego. Polski przyjmujący najczęściej w zespole przyjmował zagrywkę, aż 28 razy. Zanotował w tym elemencie współczynnik na poziomie 69,6%. Po drugiej stronie siatki 40 punktów zdobył Thomas Edgar.

Dzień później, w niedzielę rywalem Panasonic Panthers była ekipa Osaka Sakai Blazers. Podopieczni trenera Hiroyuki Furuty ponownie nie stracili seta, przeważali głównie w ataku. Michał Kubiak zapunktował 15 razy atakiem, atakował w sumie 25 razy. Do tego dołożył dwa punktowe bloki. Przyjął 15 zagrywek notując wskaźnik 63,3%. Po drugiej stronie siatki brylował Maurice Torres. Były atakujący ZAKSY zdobył 25 punktów.

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:0
(25:21, 25:22, 25:22)

Panasonic Panthers – Osaka Sakai 3:0
(25:20, 25:19, 25:21)

Wciąż słabszej passy nie mogą przełamać siatkarze VC Nagano Tridents, którego barw broni Patryk Strzeżek. W starciu z Osaka Sakai Blazers nie wygrali seta, a najwięcej walki było w trzecim, granym na przewagi. Strzeżek był bardzo zapracowany w ataku. Na 44 próby skończył jednak zaledwie 16. Ekipa Maurice Torresa była skuteczniejsza w ataku.

W starciu z JT Thunders w dwóch pierwszych setach ekipa z Nagano nie miała wiele do powiedzenia. Dopiero w trzecim secie Patryk Strzeżek i koledzy postawili trudniejsze warunki. Faworyci byli nieco skuteczniejsi w ataku, ale przede wszystkim znakomicie pracowali blokiem  (12:2). Patryk Strzeżek atakował 43 razy, zdobył 22 punkty. Do tego dołożył punkt blokiem i zagrywką. Dla zwycięzców 25 oczek zdobył Edgar.

VC Nagano Tridents – Osaka Sakai 0:3
(21:25, 18:25, 24:26)

VC Nagano Tridents – JT Thunders 0:3
(18:25, 18:25, 23:25)

Panasonic Panthers to wicelider tabeli, ma na koncie 18 punktów i traci 3 oczka do niepokonanego lidera JTEKT. Drużyna Patryka Strzeżka z trzema oczkami na koncie i jednym zwycięstwem plasuje się na przedostatnim, 9. miejscu.