Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Przełamanie VC Nagano Tridents, pierwsza porażka „Panter”

Japonia: Przełamanie VC Nagano Tridents, pierwsza porażka „Panter”

fot. panasonic.co.jp

Za nami kolejny weekend w japońskiej V-League. Drużyny Michała Kubiaka i Patryka Strzeżka radziły sobie ze zmiennym szczęściem. W sobotę Panasonic Panthers pokonali  FC Tokio, zaś w niedzielę ekipa Michała Kubiaka doznała pierwszej porażki. Pogromcami obrońców tytułu okazali się siatkarze Suntory Sunbirds  Dimitrija Muserskiego, Rosjanin zdobył w tym meczu aż 52 punkty. Muserski i koledzy z kolei w sobotę okazali się lepsi od ekipy Patryka Strzeżka. W niedzielę zaś polski atakujący mógł świętować pierwsze ligowe zwycięstwo.

Sobotnie spotkanie FC Tokio z Panasonic Panthers było bardzo zacięte. Ekipa z Tokio przegrywała 1:2, ale w czwartym secie była bliska doprowadzenia do piątej odsłony.  Podopieczni trenera Furuty dobrze zagrali w bloku (11:7 w punktach zdobytych tym elementem)  i w zagrywce (5:1 w asach serwisowych). Michał Kubiak zdobył 18 punktów atakiem, do tego dołożył 2 asy serwisowe i aż 5 bloków, co dało mu miano najlepiej blokującego w meczu. Kapitan reprezentacji Polski był także bardzo zapracowany w przyjęciu, odbierał serwis rywala aż 31 razy, notując wskaźnik w tym elemencie na poziomie 40%.Nieco gorzej „Panterom” powiodło się w niedzielę. Suntory Sunbirds prowadzili w meczu 2:0, ale po wygranej na przewagi trzeciej partii ekipa Michała Kubiaka przedłużyła spotkanie. W czwartej partii rywale jednak przypieczętowali sukces. Kubiak zdobył w tym meczu 12 punktów atakiem i jeden zagrywką. Przyjął 29 zagrywek przy bardzo dobrej efektywności w tym elemencie – 67%. Gwiazdą meczu był bez dwóch zdań Dimitrij Muserski. Rosjanin zdobył aż 52 punkty (49 atakiem, 2 blokiem i 1 zagrywką).

FC Tokio – Panasonic Panthers 1:3
(21:25, 25:23, 18:25, 24:26)

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 1:3
(18:25, 23:25, 28:26, 18:25)


Suntory Sunbirds było także pierwszym rywalem VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka.  Ekipa Polaka mimo ambitnej walki nie zdołała urwać faworytowi nawet seta. Był to zespół słabszy przede wszystkim w ataku. Patryk Strzeżek jednak pokazał się z dobrej strony. Zdobył 20 punktów atakiem i po jednym blokiem i zagrywką. Dimitrij Muserski po drugiej stronie siatki zapunktował podobnie jak Strzeżek 20 razy atakiem, do tego dołożył jeden blok i dwa asy serwisowe.

Na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo VC Nagano Tridents musiało czekać do niedzieli 10.11.  Drużyna Patryka Strzeżka okazała się lepsza od FC Tokio. Było to jednak bardzo zacięte spotkanie. VC Nagano było lepsze, jeżeli chodzi o skuteczność ataku, a także o blok. W tym drugim elemencie było aż 18:10 dla zwycięzców. Kapitalny mecz zagrał Patryk Strzeżek, zdobył on 44 punkty atakiem i 3 blokiem.

Suntory Sunbirds – VC Nagano Tridents 3:0
(25:20, 25:20, 25:21)

FC Tokio – VC Nagano Tridents 1:3
(22:25, 24:26, 25:21, 24:26)

W tabeli ekipa Michała Kubiaka z 12 punkami na koncie zajmuje trzecie miejsce. VC Nagano Tridents z trzema oczkami plasuje się na przedostatnim 9. miejscu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved