Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Panasonic Panthers wciąż na fali, wygrana VC Nagano Tridents

Japonia: Panasonic Panthers wciąż na fali, wygrana VC Nagano Tridents

Obrońcy mistrzowskiego tytułu w japońskiej V-League nie zwalniają tempa. W sobotę „Pantery” wygrały 3:1 z Suntory Sunbirds, a w niedzielę 3:1 z Osaka Sakai. Jeden, ale za to zwycięski mecz rozegrało VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka. Wygrana z Oita Miyoshi dała zespołowi Polaka bardzo cenne punkty i awans w tabeli.

Drużyna Hiroyuki Furuty jest na fali i pokonuje kolejnych rywali. W sobotę z Suntory Sunbirds Dimitrija Muserskiego Michał Kubiak i koledzy stracili jednego seta. Po dwóch wygranych setach gra „Panter” posypała się, co wykorzystali rywale. W czwartym secie jednak obrońcy tytułu nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa, przeważając zwłaszcza w elemencie ataku. Po nieco słabszym w swoim wykonaniu poprzednim weekendzie Michał Kubiak pokazał się z dobrej strony, był ważnym punktem zespołu. Zdobył 13 punktów atakiem na 30 prób. Do tego dołożył punkt blokiem i zagrywką. 34 razy przyjmował serwis rywali przy wskaźniku 41%. Po drugiej stronie siatki Dimitrij Muserski zakończył udanie 26 ataków na 55 prób, do tego dołożył po dwa punkty blokiem i zagrywką.

W niedzielę rywalem Michała Kubiaka i spółki była ekipa Oskaka Sakai Blazers. Podobnie jak dzień wcześniej mistrzowie Japonii zwyciężyli w  czterech setach. Po nieznacznej porażce w pierwszym secie dwie kolejne partie łatwo padły łupem Panasonic Panthers. Emocji nie brakowało w czwartej odsłonie, ekipa z Osaki do końca walczyła o tie-breaka, ale przegrała na przewagi.  Różnica na korzyść obrońców tytułu była w ataku, ale przede wszystkim w bloku (14:3). W asach serwisowych było 5:1 dla zwycięzców. Znakomity występ zanotował kapitan naszej reprezentacji. Na 35 ataków skończył 25 do tego dołożył dwa punkty blokiem. Polak był także zapracowany w przyjęciu, Odebrał 35 zagrywek, a jego współczynnik wyniósł blisko 46%. Dla pokonanych 25 punktów zdobył Maurice Torres.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:1
(25:22, 25:21, 17:25, 25:17)

Panasonic Panthers – Osaka Sakai 3:1
(23:25, 25:16, 25:15, 33:31)

Patryk Strzeżek i jego VC Nagano Tridents rozegrało w ten weekend tylko jeden mecz, zanotowało drugą wygraną w sezonie. W czterech setach pokonali oni Oita Miyoshi.Poza trzecim gładko wygranym przez VC Nagano setem walki nie brakowało. Ekipa polskiego atakującego przeważała w ataku, obie ekipy dużo punktowały blokiem, ale było 17:10 dla zwycięzców. Patryk Strzeżek na 46 prób ataku skończył 21.  Do tego trzy razy zapunktował blokiem i raz zagrywką.

VC Nagano Tridents – Oita Miyoshi 3:1
(25:23, 22:25, 25:13, 25:23)

W tabeli prowadzą Panasonic Panthers z 30 punktami i bilansem 10 zwycięstw i jednej porażki, punkt mniej i ten sam bilans ma wicelider JTEKT Stings. Na trzecim miejscu jest JT Thunders z 25 punktami i bilansem 9:2. Sobotnia wygrana dała VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka na 8. miejsce. Drużyna ta ma 6 punktów i bilans 2:8.