Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Mistrzostwo nie dla Panasonic Panthers, Michał Kubiak ze srebrem

Japonia: Mistrzostwo nie dla Panasonic Panthers, Michał Kubiak ze srebrem

fot. Patryk Głowacki

Panasonic Panthers Michała Kubiaka nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu. „Pantery” przystępowały do finału z pozycji lidera po fazie zasadniczej, ale w decydującym meczu po zaciętej, pięciosetowej walce lepsi okazali się siatkarze JTEKT Stings. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. Indywidualnie Michał Kubiak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

„Pantery” rozpoczęły finał z wysokiego „C”. Szybko wypracowały sobie przewagi (15:10, 20:14), ostatecznie podopieczni trenera Furuty pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 17 punktów. Matej Kazijski i koledzy jednak się nie poddawali i w drugim secie to oni wypracowali sobie przewagę (14:11, 18:12). Siatkarze Panasonic Panthers jednak się nie poddawali i nieco się zbliżyli (19:23), ale strat już nie odrobili. Przez większość trzeciej części spotkania to drużyna Michała Kubiaka nadawała ton boiskowym wydarzeniom (8:5, 12:8, 20:18). Rewelacyjna końcówka w wykonaniu JTEKT Stings spowodowała jednak, że to oni prowadzili w meczu 2:1. Najbardziej zacięty był set czwarty, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się „Pantery” doprowadzając tym samym do tie-breaka. W tym po wyrównanym początku w pewnym momencie JTEKT Stings wypracowało sobie przewagę (10:6) i nie oddało jej już do końca zdobywając pierwszy tytuł mistrzostwski w historii i kończąc dwuletnią dominację Panasonic Panthers.Był to wyrównany pojedynek, co pokazuje skuteczność ataku. Panasonic Panthers zanotowało w tym elemencie 53% efektywności, a JTEKT 52%, w bloku było 8:8, a w asach serwisowych 7:6 dla świeżo upieczonych mistrzów kraju. Michał Kubiak zagrał bardzo dobre spotkanie na 45 prób ataku powodzeniem zakończył 25 (56%), do tego dołożył 3 bloki i asa serwisowego. Łącznie zdobył zatem 29 punktów. Kapitan biało-czerwonych dodatkowo 43 razy przyjmował zagrywkę notując wskaźnik pozytywnego odbioru na poziomie 67%. Po drugiej stronie siatki dzielił i rządził duet Nishida/Kazijski. Japończyk zdobył aż 36 punktów, Bułgar 24.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 2:3
(25:17, 22:25, 22:25, 28:26, 10:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved