Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Udane zakończenie roku dla Panasonic Panthers, Kubiak odpoczywał

Japonia M: Udane zakończenie roku dla Panasonic Panthers, Kubiak odpoczywał

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers nie zwalniają tempa. Podopieczni trenera Furuty odnieśli dwa kolejne zwycięstwa i w dobrych nastrojach mogą udać się na przerwę świąteczno-noworoczną, a kapitan biało-czerwonych – na chwilę do Polski. W sobotę słabsze od mistrza Japonii okazała się Oita Miyoshi, a w niedzielę VC Nagano Tridents. W obu meczach odpoczywał Michał Kubiak.

W sobotę Oita Miyoshi była słabsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Cały mecz trwał zaledwie godzinę i 11 minut. W ataku Pantery miały 48% efektywności, rywale 39%. W blokach było 8:1, a w asach serwisowych 7:2. Szansę na odpoczynek dostali liderzy mistrzów kraju, Kunihiro Shimizu czy Michał Kubiak. Najlepiej punktującym okazał się w tej sytuacji Issei Ōtake z 14 oczkami na koncie.W niedzielę rywalem Panasonic Panthers był zespół Patryka Strzeżka, VC Nagano Tridents. Ekipa Michała Kubiaka także i w tym spotkaniu nie dała rywalom najmniejszych szans i po godzinie i 17 minutach gry sędzia mógł odgwizdać koniec meczu. Podopieczni Hiroyuki Furuty zdominowali rywala przede wszystkim w ataku. Zanotowali oni w tym elemencie 66% skuteczności, zaś zespół z Nagano zaledwie 45%. W ekipie Panasonic Panthers ponownie wyróżniał się Issei Ōtake z 14 punktami na koncie, wspierał go Sōgo Watanabe, zdobywca 12 punktów. Po drugiej stronie siatki Patryk Strzeżek był wyróżniającą się postacią, ale jego 15 oczek i blisko 58% skuteczności ataku nie wystarczyła. Nie miał on wsparcia w kolegach, co stało się niejako regułą w tym sezonie. Widać, że atak jest dużym mankamentem VC Nagano.

Panasonic Panthers – Oita Miyoshi 3:0
(25:17, 25:18, 25:19)

Panasonic Panthers – VC Nagano Tridents 3:0
(25:18, 25:16, 25:19)

VC Nagano Tridents walczyło dzielnie w starciu z Wolfdogs Nagoya, ale ostatecznie nie zdołało ugrać nawet seta. Ponownie zapracowany był Strzeżek. Na 43 ataki skończył on 16 (38%), a do tego dołożył po dwa punkty atakiem i zagrywką.  VC Nagano w przeciągu meczu było tradycyjnie już słabsze w ataku (41% przy 48% rywala). W asach serwisowych było 4:2 dla pokonanych, zaś w w blokach 6:4 dla zespołu z Nagoyi.

Wolfdogs Nagoya – VC Nagano Tridents 3:0
(25:22, 25:23, 25:21)

Panasonic Panthers rok 2019 zakończyli z bilansem 15 zwycięstw i 1 porażki na pozycji lidera, na swoim koncie mają 44 punkty. Taki sam bilans, ale o dwa oczka mniej ma JTEKT Stings. Podium zamyka  JT Thunders z bilansem 13 zwycięstw i 3 porażek i 38 punktami. VC Nagano Tridents zajmuje ostatnie 10. miejsce z bilansem 2 zwycięstw i 14 porażek. Ekipa Patryka Strzeżka zdobyła do tej pory tylko 6 punktów. Kolejne mecze zaplanowano na 11.01.

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved