Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Przerwana seria Panasonic Panthers, VC Nagano nadal przegrywa

Japonia M: Przerwana seria Panasonic Panthers, VC Nagano nadal przegrywa

Po dłuższej przerwie na boisko wrócili siatkarze grający w japońskiej V-League, a wśród nich dwójka Polaków, Michał Kubiak i Patryk Strzeżek. Więcej powodów do zadowolenia miał kapitan reprezentacji Polski, który zanotował wraz z Panasonic Panthers zwycięstwo i porażkę. VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka z kolei przegrało dwa kolejne spotkania i nadal znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli.

W sobotę rywalem drużyny Michała Kubiaka był zespół JT Thunders. Ekipa z Hiroszimy dzielnie dotrzymywała kroku faworytowi, ale jednak to do „Panter” należały najważniejsze akcje. Był to zespół lepszy przede wszystkim w ataku (56% skuteczności przy 48% rywala) i bloku (6:1).  Michał Kubiak w ostatnich meczach przed świętami odpoczywał, ale teraz już wrócił do gry. Na 28 prób ataku skończył 14 (50%) do tego dołożył jeszcze po punkcie blokiem i zagrywką.  Polak przyjął 13 zagrywek osiągając w tym elemencie wskaźnik 58%. Dla pokonanych Thomas Edgar zdobył 15 punktów.

W niedzielę z kolei została przerwana seria 12 zwycięstw obrońców tytułu z rzędu.  Podopieczni trenera Hiroyuki Furuty ulegli w meczu na szczycie 0:2 JTEKT Stings. „Pantery” w tym meczu nie mieli praktycznie żadnego punktu zaczepienia będąc zespołem słabszym w każdym elemencie. Różnica była widoczna chociażby w skuteczności ataku, gdzie JTEKT atakował na poziomie 56% a Panasonic Panthers zaledwie 41%. W bloku było 8:2 dla zwycięzców, którzy także dobrze pracowali zagrywką. Michał Kubiak nie może być na pewno zadowolony ze swojej postawy w ofensywie na 23 ataki skończył 8 (35%), do tego dołożył dwa asy serwisowe. Reprezentant Polski był zapracowany w przyjęciu, odebrał aż 38 zagrywek notując w tym elemencie wskaźnik 46%. Liderem zwycięskiej ekipy był Yūji Nishida, atakujący reprezentacji Japonii zdobył 32 punkty przy blisko 65% skuteczności ataku. Matej Kazijski zdobył 10 punktów.

JT Thunders – Panasonic Panthers 0:3
(23:25, 20:25, 21:25)

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 0:3
(20:25, 19:25, 14:25)

Zupełnie nie wiedzie się w tym sezonie VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka. Ekipa Polaka jest najsłabsza w stawce. Ostatni mecz wygrała 30.11., a na swoim koncie ma zaledwie dwa zwycięstwa. W sobotę ekipa z Nagano nie potrafiła nawiązać walki z Osaka Sakai Blazers. Skuteczność 39% w ataku przy 65% rywali doskonale obrazuje różnicę dzielącą oba zespoły w tym spotkaniu. W bloku było 11:2 dla zwycięzców. Patryk Strzeżek na 29 prób ataku skończył 10, do tego dołożył asa serwisowego.

Więcej walki było w niedzielnym spotkaniu z Suntory Sunbirds. Ekipa Patryka Strzeżka zdołała wygrać jednego seta, ale i tak widoczna była różnica w skuteczności ataku obu drużyn. Dimitrij Muserski i koledzy zanotowali efektywność na poziomie 58%, VC Nagano 43%. W bloku było 11:5 dla zwycięzców. Patryk Strzeżek atakował 49 razy, udanie zakończył 20 prób (41%). Do tego dołożył punkt blokiem.

Osaka Sakai Blazers – VC Nagano Tridents 3:0
(25:21, 25:16, 25:15)

Suntory Sunbirds – VC Nagano Tridents 3:1
(25:17, 25:23, 23:25, 25:11)

W tabeli liderem jest JTEKT z bilansem 17 zwycięstw i 1 porażki, a wiceliderem Panasonic Panthers. Oba zespoły mają po 47 oczek. Podium zamyka JT Thunders z bilansem 14:4 i 41 punktami.  Stawkę zamyka ekipa Patryka Strzeżka. VC Nagano Tridents ma bilans 16 porażek i 2 zwycięstw, zdobyła jak dotąd 6 punktów.