Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Porażki „polskich” zespołów na zakończenie fazy zasadniczej

Japonia M: Porażki „polskich” zespołów na zakończenie fazy zasadniczej

Za nami już faza zasadnicza w japońskiej V-league. W ostatnich kolejkach Panasonic Panthers i VC Nagano Tridents zeszły z boiska pokonane.  Dla drużyny Michała Kubiaka porażka z JT Thunders nie ma żadnego znaczenia, i tak zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału. VC Nagano Tridents zakończyło tę część sezonu na ostatnim miejscu.

Na zakończenie fazy zasadniczej V-league drużyna Michała Kubiaka bez straty seta przegrała z JT Thunders.  Podopieczni trenera Furuty jednak już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i 29 lutego zagrają mecz finałowy. Wcześniej, 24.02. poznają rywala. Przypomnijmy, że w fazie finałowej piąta drużyna w tabeli, Osaka Sakai Blazers zagra z czwartą (Suntory Sunbirds). Zwycięzca tego meczu zagra z JT Thunders w ¼ finału. Mecz ten wyłoni półfinałowego rywala  dla JTEKT Stings. Zwycięzca półfinału zmierzy się z finale z „Panterami”.

Dla szykujących się już do decydującego meczu siatkarzy Panasonic Panthers mecz  z JT Thunders nie miał żadnego znaczenia. Szkoleniowiec dał pograć wszystkim swoim zawodnikom.  Michał Kubiak spędził na boisku dwa sety, skończył 4 ataki z 15, do tego dołożył dwa bloki. Kapitan reprezentacji Polski 14 razy przyjmował zagrywkę notując 64% przyjęcia pozytywnego. Siatkarze JT Thunders byli zespołem przede wszystkim skuteczniejszym w ataku notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 53% przy 40% Panasonic Panthers. Dla zwycięzców 26 punktów zdobył Thomas Edgar.

JT Thunders – Panasonic Panthers 3:0
(25:21, 25:19, 26:24)

Zdecydowanie najsłabszą drużyną fazy zasadniczej zostało VC Nagano Tridents wygrywając zaledwie trzy spotkania i zdobywając 9 punktów. W ten weekend ekipa Patryka Strzeżka poniosła kolejne dwie porażki. W sobotę okazali się słabsi od Wolfdogs Nagoya. Spotkanie trwało trzy sety, po pierwszym wygranym na przewagi ekipa z Nagoi już dominowała na boisku. Kluczem okazała się tutaj dobra postawa w bloku i ataku. W tym pierwszym elemencie było 10:3 dla zwycięzców, którzy byli znacznie skuteczniejsi także w ofensywie. Zanotowali 56% efektywności ataku przy 45% VC Nagano. Patryk Strzeżek skończył 22 ataki z  46.

VC Nagano Tridents  – Wolfdogs Nagoya 0:3
(31:33, 19;25, 18:25)

VC Nagano Tridents nieźle zaczęli spotkanie z Suntory Sunbirds. W trzech następnych setach górą byli jednak faworyci i tym samym zanotowali planowe zwycięstwo. Na uwagę na pewno zasługuje praca blokiem Suntory Sunbirds, w tym elemencie było 17:6 dla zwycięzców. Patryk Strzeżek skończył 21 ataków z 40 i dołożył punkt blokiem.

VC Nagano Tridents – Suntory Sunbirds 1:3
(25:20, 18:25, 20:25, 17:25)