Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Porażka i zwycięstwo Panasonic Panthers

Japonia M: Porażka i zwycięstwo Panasonic Panthers

Ze zmiennym szczęściem radziła sobie w ten weekend ekipa Michała Kubiaka. W sobotę „Pantery” musiały uznać wyższość ekipy Antoine Rouziera, Toray Arrows, zaś w niedzielę bez problemu pokonały JT Thunders. W obu spotkaniach z dobrej strony pokazał się kapitan mistrzów świata. Panasonic Panthers są zdecydowanym liderem tabeli fazy top 6 i mają już pewny awans do finału.

W swoim trzecim meczu walki w top 6 ekipa Michała Kubiaka musiała w sobotę uznać wyższość Toray Arrows. „Strzały” po zaciętej walce na przewagi wygrały dwa pierwsze sety, ale „Pantery” nie składały broni. Wygrały kolejną odsłonę pojedynku. Antonin Rouzier i koledzy poszli jednak za ciosem i zamknęli spotkanie w czterech setach. Michał Kubiak kolejny raz był liderem swojej ekipy. Zdobył 23 punkty atakiem przy 51% skuteczności w tym elemencie i do tego dołożył asa serwisowego. Kapitan reprezentacji Polski przyjął 38 zagrywek notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 62%. Rouzier po stronie rywali zdobył 24 punkty atakiem (53% skuteczność), 1 blokiem i 2 zagrywką.

Panasonic Panthers – Toray Arrows 1:3
(31:33, 24:26, 25:21, 20:25)

Zdecydowanie lepiej drużyna Michała Kubiaka poradziła sobie w niedzielę. Ekipa JT Thunders jedynie w drugim secie zdołała przekroczyć granicę 20 oczek. „Pantery” przeważały zwłaszcza w ataku notując w tym elemencie 50% skuteczność przy zaledwie 38% przeciwnika oraz w bloku (8:2). Popełniły też mniej własnych błędów. Michał Kubiak zdobył 13 punktów atakiem przy 54% efektywności i 2 blokiem. Przyjął 16 zagrywek notując w tym elemencie wskaźnik 62,5%. Dla pokonanych 21 punktów zdobył Thomas Edgar.

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:0
(25:18, 25:22, 25:13)