Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: „Polski” mecz dla Panasonic Panthers. Pantery znów liderem

Japonia M: „Polski” mecz dla Panasonic Panthers. Pantery znów liderem

Za nami kolejny weekend z japońską V-League.  Doszło w nim do starcia Panasonic Panthers Michała Kubiaka z VC Nagano Tridents, gdzie zdecydowanie lepsza okazała się drużyna kapitana reprezentacji Polski.  W niedzielę obrońcy tytułu o zaciętym boju pokonali Toray Arrows Antoine Rouziera.

W sobotę w Japonii doszło do meczu zespołów z Polakami w składzie. Broniący tytułu Panasonic Panthers bez większych problemów poradzili sobie z VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka. Ostatni zespół w tabeli tylko w drugim, przegranym na przewagi secie potrafił nawiązać walkę. Różnicę pomiędzy zespołami doskonale obrazuje skuteczność w ataku. Panasonic Panthers zanotowały w tym elemencie 67%,  VC Nagano  43%.  Dużo problemów pokonani mieli też w przyjęciu. Ich wskaźnik w tym elemencie wyniósł 36%, zaś mistrzowie Japonii zanotowali 53%. W bloku było 9:3 dla „Panter” Michał Kubiak wystąpił tylko w dwóch pierwszych setach i zdobył 6 punktów atakiem (na 12 prób, 50% skuteczności), do tego dołożył trzy punkty blokiem i jeden zagrywką. Również 10 punktów zdobył dla VC Nagano Patryk Strzeżek (8 atakiem na 24 próby i 2 zagrywką).

Panasonic Panthers – VC Nagano Tridents 3:0
(25:14, 27:25, 25:18)

Dwa pierwsze sety niedzielnego starcia z Toray Arrows rozstrzygnęły się na przewagi na korzyść jednej lub drugiej ekipy. W dwóch kolejnych oba zespoły na przemian wygrywały bardzo pewnie. Wulkan emocji wybuchnął za to w tie-breaku, gdzie długo toczyła się gra na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Michał Kubiak i koledzy.  Polak na 38 prób ataku skończył 19 (50%), po raz kolejny dobrze zagrał w bloku punktując tym elementem aż 3 razy. Do tego dołożył asa serwisowego. Kubiak dodatkowo był bardzo zapracowany w przyjęciu, odebrał 59 zagrywek, 53 procent pozytywnego przyjęcia). Dla pokonanych Rouzier zdobył 34 punkty.

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:2
(28:30, 29:27, 25:18, 19:25, 22:20)

VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka w niedzielę nie było w stanie ugrać nawet seta z trzecim w tabeli JT Thunders, chociaż momentami było w kontakcie punktowym z wyżej notowanym rywalem. Tradycyjnie już VC Nagano Tridents odstawał w ataku notując 46% skuteczności przy 62% rywala. W bloku było 8:4. Polski atakujący na 31 prób skończył 15, do tego dołożył dwa punkty blokiem i jeden zagrywką.

JT Thunders – VC Nagano Tridents 3:0
(25:17, 25:23, 25:21)

Panasonic Panthers wykorzystując porażkę JTEKT Stings z Suntory Sunbirds wskoczyli na pozycję lidera. VC Nagano Tridents jest rzecz jasna ostatnie.