Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Pierwsza porażka zespołu Michała Kubiaka, 48 punktów Muserskiego

Japonia M: Pierwsza porażka zespołu Michała Kubiaka, 48 punktów Muserskiego

Ze zmiennym szczęściem w ten weekend radziła sobie w japońskiej V League drużyna Michała Kubiaka. Panasonic Panthers w sobotę nie oddało nawet seta JT Thunders, zaś w niedzielę pogromcą Panter została ekipa Suntory Sunbirds. Ekipa Michała Kubiaka mimo przegranej utrzymała prowadzenie w tabeli.

Sobotni mecz Panasonic Panthers z JT Thunders trwał trzy sety, ale nie można powiedzieć, że był jednostronnym widowiskiem. W najważniejszych momentach każdego z setów jednak to zespół kapitana reprezentacji Polski zachowywał więcej zimnej krwi. Michał Kubiak w tym meczu atakował 31 razy, z czego 17 razy udanie (55%). Do tego dołożył blok i asa serwisowego. Był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie, drugim był Tatsuya Fukuzawa z 16 punktami. Polak przyjął 22 zagrywki, notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 57%. Po drugiej stronie siatki szalał Thomas Edgar, Australijczyk atakował w sumie 56 razy, z czego udanie 39.

Gorzej Panterom powiodło się w niedzielę. Podopieczni trenera Hiroyuki Furuty ulegli 1:3 Suntory Sunbirds. W pierwszym secie trwała zacięta walka, zaś w drugiej partii można było obserwować jednostronne widowisko. Ekipa Michała Kubiaka przegrywała 0:2, ale zdołała przedłużyć rywalizację, wygrywając seta numer trzy. Pantery zaciekle walczyły o doprowadzenie do tie-breaka, ale ostatecznie to zespół Dimitrija Muserskiego okazał się lepszy. Michał Kubiak atakował w tym meczu 37 razy, z czego udanie 14, co dało mu zaledwie 38% skuteczności. Do tego Kubiak dołożył dwa asy serwisowe. Polski przyjmujący był mocno zapracowany w przyjęciu, to na niego rywale zagrywali większość piłek. Odebrał 32 zagrywki, notując wskaźnik 48%. Liderem Panter okazał się Issei Ōtake, kończąc 19 ataków na 38 prób, do tego dołożył blok. 16 punktów atakiem i po jednym blokiem i zagrywką dołożył Fukuzawa. Atutem Suntory Sunbirds był w tym meczu blok, gdzie było 12:5 w punktach zdobytych tym elementem, a także lepsza skuteczność ataku. Klasą samą dla siebie był Dimitrij Muserski. Rosjanin zdobył 42 punkty atakiem na 69 prób. Do tego dołożył dwa bloki i cztery asy serwisowe. Łącznie dało to 48 punktów.

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:0
(25:20, 25:23, 25:22)

Suntory Sunbirds – Panasonic Panthers 3:1
(25:23, 25:15, 23:25, 25:20)

źródło: inf. własna, vleague.jp