Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Panasonic Panthers i Michał Kubiak bliżej obrony tytułu

Japonia M: Panasonic Panthers i Michał Kubiak bliżej obrony tytułu

fot. panasonic.co.jp

W niedzielę finałową rywalizację w lidze japońskiej rozpoczął Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers. Mecz z JT Thunders był zaciętym widowiskiem zakończonym dopiero w tie-breaku. Ostatecznie lepsze okazały się „Pantery” i są krok bliżej obrony mistrzowskiego tytułu.

Michał Kubiak i drużyna awans do finału zapewnili sobie wygrywając najpierw rundę zasadniczą i potem jeszcze rywalizację w top 6. JT Thunders o finał musieli zawalczyć z Toray Arrows i wygrali 3:2 i 3:1. Podopieczni trenera Hiroyukiego Furuty dobrze weszli w pierwszy mecz finałowy, wygrali pierwszego seta, ale w drugim zupełnie oddali pole przeciwnikowi. Walki nie brakowało w kolejnej partii, ale ostatnie słowo należało już do JT Thunders. Rywale mieli spore szanse na zwycięstwo 3:1, jednak w decydującym momencie do walki zebrały się „Pantery” i po emocjonującej grze na przewagi doprowadziły do tie-breaka. W nim także doszło do rywalizacji na przewagi i znów górą była drużyna kapitana polskiej reprezentacji.Michał Kubiak i Issei Otake byli w tym meczu najczęściej wykorzystywani w ataku. Obaj uderzali piłkę po 41 razy. Kubiak skończył 14 z nich (34%), a Otake 17 (41%). Polak do swojego dorobku dołożył blok i dwa asy serwisowe. Miał też sporo pracy w przyjęciu, odebrał 50 zagrywek notując wskaźnik w tym elemencie na poziomie 60%. Po drugiej stronie siatki szalał Thomas Edgar kończąc 31 z aż 63 ataków. Do tego dołożył 3 bloki. Warto na pewno zwrócić uwagę na ilość bloków po obu stronach. JT Thunders punktowało tym elementem aż 22 razy, „Pantery” 13. W asach serwisowych było jednak 8:3 dla drużyny Michała Kubiaka. Średnia skuteczność ataku Panasonic Panthers w tym spotkaniu wyniosła 44%, rywali 48%.

Spotkanie rewanżowe zostało zaplanowane na 14.04., jeżeli drużyna trenera Furuty wygra po raz drugi, zostanie mistrzem. Wygrana JT Thunders spowoduje, że o losach tytułu zdecyduje złoty set grany do 25 punktów.

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:2
(25:22, 17:25, 23:25, 33:31, 16:14)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved