Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Męczący weekend Panasonic Panthers, VC Nagano Tridents bez seta

Japonia M: Męczący weekend Panasonic Panthers, VC Nagano Tridents bez seta

Panasonic Panthers Michała Kubiaka odniosło w weekend dwa kolejne zwycięstwa i znajduje się w czubie tabeli. W obu meczach ważną postacią swojej drużyny był kapitan reprezentacji Polski. Wciąż złej passy nie może przełamać VC Nagano Tridents. Drużyna Patryka Strzeżka nie wygrała w weekend nawet seta.

Pełny emocji był sobotni pojedynek Panasonic Panthers z FC Tokio. Walki nie brakowało w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych sięgnęła ona apogeum. Obie partie kończyły się wynikami powyżej 30 punktów. W czwartej części meczu i tym samym całym spotkaniu górą była już drużyna Michała Kubiaka. Była ona lepsza w bloku (15:9) i zagrywce (6:2). W ataku obie ekipy zagrały porównywalnie. Michał Kubiak na 28 prób ataku skończył 10. Do tego dołożył dwa bloki. Przyjął 18 zagrywek notując wskaźnik 55,6%. Dla rywali aż 37 punktów zdobył  Petar Premović.

Dzień później, w niedzielę obrońcy mistrzowskiego tytułu wcale nie mieli łatwiej, a wręcz przeciwnie. Blisko dwie godziny trwało zwycięskie po tie-breaku starcie Panasonic Panthers z Toray Arrows. „ Pantery” ponownie przeważały w bloku (14:8). Michał Kubiak skończył 15 z 28 ataków do tego dołożył dwa punkty blokiem i jeden zagrywką. Przyjął 39 zagrywek notując wskaźnik 59%.

FC Tokio – Panasonic Panthers 1:3
(22:25, 34:36, 39:37, 21:25)

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:2
(20:25, 25:16, 25:21, 22:25, 15:12)

VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka z kolei wciąż nie może wejść na zwycięską ścieżkę. W sobotę uległo JT Thunders 0:3. Ekipa polskiego atakującego była słabsza zwłaszcza w ataku notując zaledwie 36,5% efektywność w tym elemencie, zaś rywale osiągnęli poziom 57,9%. Patryk Strzeżek na 37 prób skończył 14 ataków.  Również bez straty seta zakończył się niedzielny pojedynek VC Nagano z JTEKT Stings, Znów kolosalna różnica była w elemencie ataku. Ekipa Patryka Strzeżka zanotowała zaledwie 37,7% efektywność, zaś rywale 59,7%. Polski atakujący na 32 próby ataku skończył zaledwie 10. Do tego dołożył dwa bloki.

VC Nagano Tridents – JT Thunders 0:3
(20:25, 20:25, 13:25)

VC Nagano Tridents – JTEKT Stings 0:3
(16:25, 21:25, 17:25)

Tabeli przewodzą Panasonic Panthers i JTEKT Stings. Obie ekipy mają po 35 punktów i bilans 12 zwycięstw i 1 porażka. VC Nagano Tridents jest 8. Ma bilans 2 zwycięstw i 10 porażek i zgromadziło na koncie jak dotąd 6 punktów.