Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Kolejne zwycięstwa Panasonic Panthers

Japonia M: Kolejne zwycięstwa Panasonic Panthers

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Znakomitą passę w japońskiej V-League kontynuuje drużyna Michała Kubiaka. W weekend „Pantery” odniosły dwa kolejne zwycięstwa. W sobotę 3:1 pokonały Osaka Sakai Blazers, a w niedzielny poranek nie dały najmniejszych szans FC Tokio.

Sobotni mecz ekipa Michała Kubiaka rozpoczęła od przegranego seta, ale potem już przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, wyrównując na 1:1. Ekipa z Osaki nie poddawała się jednak do samego końca, ale w najważniejszych momentach to Michał Kubiak i spółka okazali się lepsi. Michał Kubiak atakował w tym meczu 28 razy, kończąc 15 piłek (54%), do tego trzy razy udanie uderzył jeszcze z drugiej linii. Kapitan reprezentacji Polski do swojego dorobku dołożył dwa bloki i trzy asy serwisowe. Polski przyjmujący odebrał 17 zagrywek, notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 68%. Po drugiej stronie siatki aktywny był Yuta Matsuoka, ale na nic to się zdało. W ekipie pokonanej występuje Nikola Gjorgiew, były zawodnik Onico Warszawa. W sobotę na 15 ataków skończył 8 i do tego jeszcze cztery razy udanie atakował z drugiej linii.W niedzielę przewaga Panter ani na moment nie podlegała dyskusji. Zespół z Tokio w żadnym z setów nie zdobył nawet 20 punktów. Liderzy tabeli atakowali w tym spotkaniu z efektywnością na poziomie średnio  około 57%, zaś FC Tokio zaledwie 39%, duża przewaga była także w bloku (9:2). W ekipie pokonanej 26 razy atakował Jason DeRocco, notując 46% skuteczności, do tego skończył jeszcze jeden atak z drugiej linii. W ekipie Panter pod nieobecność na boisku Michała Kubiaka, który dostał wolne liderami byli Issei Ōtake i Tatsuya Fukuzawa. Ten pierwszy atakował na poziomie ponad 60%.

W tabeli liderem jest oczywiście niepokonany zespół Michała Kubiaka z 18 punktami. Druga ekipa – Suntory Sunbirds, trzecia – Gosei Trefuerza i czwarta – JT Thunders mają po 11 oczek. Tabelę zamyka Oita Miyoshi, który nie zdobył jeszcze punktu.

Panasonic Panthers – Osaka Sakai 3:1
(23:25, 25:19, 25:21, 25:23)

FC Tokio – Panasonic Panthers
(19:25, 17:25, 17:25)

źródło: inf. własna, vleague.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved