Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Dwa kolejne zwycięstwa Panasonic Panthers

Japonia M: Dwa kolejne zwycięstwa Panasonic Panthers

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Nie zwalnia tempa lider japońskiej V-league. Panasonic Panthers Michała Kubiaka w sobotę nie dał większych szans JTEKT Stings Walentina Bratoewa, a w niedzielę o sile Panter przekonało się FC Tokio. Kapitan reprezentacji Polski miał swój ogromny udział w sobotnim zwycięstwie, w niedzielę zaś opuścił boisko w pierwszym secie z powodu problemów zdrowotnych. Panasonic Panthers powiększył przewagę nad drugim w tabeli JT Thunders do dziesięciu oczek.

 W dwóch pierwszych setach sobotniego spotkania Panasonic Panthers zupełnie zdominował boiskowe wydarzenia. Było to zespół lepszy pod każdym względem. JTEKT starało się wrócić do gry w secie trzecim. Podjęło walkę, ale w decydujących momentach to zespół Michała Kubiaka zachował więcej zimnej krwi. Ze znakomitej strony po raz kolejny pokazał się polski przyjmujący. Michał Kubiak atakował 29 razy, skończył 16 ataków (55%). Do tego dorobku dołożył dwa punktowe bloki. Dzielnie wspierali go Issei Ōtake i Tsubasa Hisahara. Pierwszy z nich na 24 ataki skończył 13, drugi zaś atakował 21 razy, udanie zakończył 12 prób i do tego dołożył dwa bloki i dwa asy serwisowe. Po drugiej stronie siatki liderem był Walentin Bratoew. Na 18 ataków Bułgar skończył 11 i do tego raz zapunktował blokiem i zagrywką.

W niedzielę liderzy tabeli i aktualni mistrzowie Japonii przeważali w każdym elemencie nad niżej notowanym rywalem, FC Tokio. Kubiak w pierwszym secie skończył dwa ataki (100% skuteczności). Grał tylko w pierwszym secie, pojawiły się bowiem problemy zdrowotne, zmienił go Tatsuya Fukuzawa, który na 26 ataków skończył 14 i dołożył punkt blokiem. Issei Ōtake na 34 ataki skończył 16 i dołożył punkt atakiem i zagrywką. Po drugiej stronie Jason DeRocco atakował 26 razy, skończył 10. Do tego trzy razy zablokował atak rywali.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:0
(25:19, 25:17, 25:22)

Panasonic Panthers – FC Tokyo 3:0
(25:19, 25:17, 25:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved