Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Kolejne dwa zwycięstwa drużyny Michała Kubiaka

Japonia M: Kolejne dwa zwycięstwa drużyny Michała Kubiaka

Siatkarze Panasonic Panthers w weekend odnieśli dwa kolejne zwycięstwa. W sobotę Pantery pokonały  Oita Miyoshi 3:1, zaś w niedzielę w tym samym stosunku okazali się lepsi od Toray Arrows. W obu spotkaniach swój spory wkład w sukces miał kapitan mistrzów świata. Panasonic Panthers umocniło się na pozycji lidera.

Niezwykły przebieg miał premierowy set sobotniego meczu, bowiem zakończył się on dopiero po blisko 50 minutach. Po grze na przewagi ekipa Michała Kubiaka zwyciężyła… 42:40. W drugim secie faworyci już wypunktowali swojego rywala. W trzecim secie gra Panasonic Panthers nie układała się już po ich myśli, co przyniosło konsekwencje w postaci porażki, ale w kolejnej odsłonie ekipa Michała Kubiaka przypieczętowała zwycięstwo. Michał Kubiak nie rozpoczął meczu w podstawowym składzie, ale szybko pojawił się na boisku. Na 29 ataków skończył 16 (55%). Do tego dołożył dwa bloki i asa serwisowego. Przyjął 11 serwisów i jego wskaźnik w przyjęciu wyniósł 82%.

Oita Miyoshi – Panasonic Panthers 1:3
(40:42, 19:25, 25:20, 21:25)

Dzień później Panasonic Panthers nie rozpoczęli meczu z Toray Arrows najlepiej, od gładko przegranego seta. Ekipa Michała Kubiaka jednak szybko się pozbierała i pewnie wygrała drugiego i czwartego seta, w trzecim zwyciężyła dopiero po grze na przewagi. Michał Kubiak grał już od początku. Atakował w sumie 39 razy, najwięcej w zespole, skończył 17 ataków (44%). Do tego dołożył dwa bloki i 4 asy serwisowe. Odebrał 25 zagrywek i wskaźnik polskiego przyjmującego w tym elemencie wyniósł 56%. Po drugiej stronie siatki szalał Antonin Rouzier. Francuz atakował aż 61 razy, udanie skończył 38 prób. Do tego dołożył 3 punktowe bloki.

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:1
(19:25, 25:17, 26:24, 25:19)

Panasonic Panthers z 14 wygranymi i 2 porażkami umocnili się na pozycji lidera V-League. Mają 42 punkty, a drugi w zestawieniu – Suntory Sunbirds ma 37 oczek. Trzecie miejsce zajmuje JT Thunders z 36 oczkami. Pięć punktów do trzeciego miejsca traci czwarta w tabeli Gosei Trefuerza. Tabelę zamykają Oita Miyoshi z czterema oczkami i ekipa z Nagano, która zgromadziła do tej pory zaledwie trzy punkty.

źródło: inf. własna, vleague.jp